Skrášlime okolie Parku pod Pamätníkom SNP

Múzeum SNP a jeho areál patria k najnavštevovanejším miestam v Banskej Bystrici. Počas osláv 75. výročia SNP budú kroky mnohých viesť práve do tejto časti mesta. V súvislosti s tým sa zrealizujú na základe finančnej podpory vlády SR opravy ciest a chodníkov v blízkom okolí.

Od 18. júla 2019 začína mesto s opravou časti miestnej komunikácie Kapitulská v úseku od Sociálnej poisťovne po vjazd na parkovisko na Štefánikovom nábreží. Úpravou prejdú aj niektoré chodníky v Parku pod Pamätníkom SNP.

Táto časť mesta je obľúbená relaxačná zóna obyvateľov a návštevníkov mesta a nové chodníky ešte viac skrášlia a dotvoria vzhľad prostredia,“

vyjadril sa primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

Mesto bude opravy financovať z prostriedkov dotácie vlády SR, ktorú na tento účel získalo z dôvodu prípravy a konania celoštátnych osláv 75. výročia SNP.

„Vítame rozhodnutie vlády SR, podľa ktorého boli finančné prostriedky vyčlenené nielen na samotnú prípravu a priebeh osláv SNP, ale aj na úpravu areálu a okolia Múzea SNP v Banskej Bystrici,“

 uviedol prednosta MsÚ Martin Adamec.

Opravy cesty a chodníkov bude realizovať víťazný uchádzač verejného obstarávania, spoločnosť STRABAG, s.r.o. v celkovej sume 186 042,41 eur. Predbežný termín ukončenia stavebných prác je do polovice augusta. Na niekoľko týždňov sa teda zníži komfort v dostupnosti a užívaní oddychovej zóny. Vážnejšie dopravné obmedzenia počas stavebných prác v tejto časti mesta budú len počas víkendu, 27. a 28. júla v čase pokládky nových asfaltov na časti miestnej komunikácie Kapitulská.

TS: Dominika Smoleňová, foto: mesto BB

Pozri tiež

Foto: Mesto Banská Bystrica oceňovalo najúspešnejších športovcov za rok 2018

Vo štvrtok 28. marca 2019 udeľovali v Robotníckom dome ocenenia športovcom, ktorí počas roka 2018 úspešne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *