Skupina Peter Bič Project ohlásila veľké zmeny v zostave

Známa košická kapela Peter Bič Project po šiestich rokoch hrania oznamuje veľké personálne zmeny. Jedna z najpopulárnejších slovenských formácií, ktorá sa ako jedna z mála presadila aj za hranicami Slovenska, má dvoch nových členov. Tvárou kapely sa stáva Victoria, ktorá nahradila speváčku Dášku Kostovčík. Novým klaviristom sa stáva Zoli Tóth.

Výnimočné hlasy sa zrejme rodia v Košiciach, odtiaľ totiž pochádza aj ďalší Bičov objav. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Košíc Victoria, vlastným menom Viktória Vargová, nie je speváčkou, ktorá disponuje študovaným hlasom či naučenými speváckymi technikami. Drobnej kráske s ohnivými vlasmi to jednoducho odmalička spieva.

„Victoria má hlas, aký som u nás ešte nepočul. Bola pre nás jasnou voľbou. Jej falzet totiž ľuďom pôsobí zimomriavky v tom dobrom slova zmysle. Napriek tomu, že doposiaľ spievala najmä sama pre seba, nástup do kapely zvládla bravúrne. Za veľmi krátky čas urobila veľký pokrok a celú záležitosť poňala fakt profesionálne,“ vysvetľuje Peter Bič rozhodnutie kapely prijať Victoriu za speváčku.

„Som rada, že už nespievam len sama sebe pred zrkadlom. Teraz vážne, hudbu milujem, myslím, že je to na mne aj vidieť, aj keď mám zavreté ústa. Spolupráca s chalanmi bola a stále je obrovskou školou aj motiváciou, veľa vecí ma naučili a spolu sme sa za pomerne krátky čas dopracovali až sem, čaká nás ešte dlhá cesta a na to sa teším. Podporu, ktorú mi prejavujú, im do konca života nezabudnem,“ vyznala sa nová speváčka.

Okrem speváčky sa predstaví aj skúsenosťami ostrieľaný klavirista Zoli Tóth.  Tóth má vo svojich 34 rokoch za sebou úspešnú kariéru. Okrem toho, že svojím klavírnym umením sprevádzal Máriu Čírovú, Zuzanu Smatanovú, Samuela Tomečka, býva neodmysliteľnou súčasťou televíznych projektov Československá Superstar, Hlas Československa či Milujem Slovensko. To, že je tento mladý muzikant spolumajiteľom nahrávacieho štúdia, je pre kapelu obrovským benefitom.


„Momentálne sme veľmi často v štúdiu, pracujeme na nových skladbách, chystáme koncertný program a tiež veľmi zaujímavú spoluprácu so svetovým umelcom. Nový singel spolu s videoklipom predstavíme čoskoro,“
uviedol pre médiá zakladateľ kapely Peter Bič.

O kapelu je aj napriek nečakaným personálnym zmenám veľký záujem. Po premiérovom vystúpení v Bardejove skupina v septembri absolvuje vystúpenia v Prešove, Nitre, Novom Meste nad Váhom, Karlových Varoch, Michalovciach, niekoľkokrát aj v domácich Košiciach, informovala PR manažérka Janka Marczellová.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Na festival Eurosonic 2019 pocestuje osem slovenských kapiel a interpretov 

Ôsmi umelci zo Slovenska a ôsmi z Česka dostanú šancu ukázať sa na budúcom ročníku najprestížnejšieho …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *