Slovenské družstvo postúpilo do prvej ligy ME

Slovenské družstvo na majstrovstvách Európy v atletike 2. ligy si v izraelskom Tel Avive vybojovalo postup do prvej. V nedeľu k dvom sobotným víťazstvám pripojila ďalšie vo svojom sezónnom maxime 655 cm diaľkárka Jana Velďáková a bola jedna z viacerých, ktoré sa zaslúžili o kolektívny úspech. Plný počet bodov sprevádzal v nedeľu aj štvrtkárky v štafete na 4×400 m. Ozdobou bol slovenský rekord druhého Jána Volka v behu na 200 m časom 20,61 s minimálnou podporou vetra +0,6 m/s, ktorým zlepšil svoj vlaňajší výkon o 0,05 s.

Po prvom dni (21 disciplín zo 40) bolo na čele Maďarsko 195 pred Slovenskom 171, Litvou 157 a bolo zrejmé, že Slováci môžu v nedeľu vážne myslieť na postup do vyššej ligy. Do prvej postupovali až tri a keďže mali Slováci pred treťou Litvou náskok 14 bodov a pred štvrtým Slovinskom až 25, postup bol naozaj reálny. Druhý deň Slováci opäť zabojovali.

„Až do takej miery, že podali nadštandardné výkony,“ komentoval účinkovanie šéftréner Martin Pupiš. „Pôvodne sme pomýšľali na záchranu, najlepšie na 5. priečku, no dopadlo to nečakane dobre. Zdolali sme aj silné krajiny, spomeniem Litvu, Lotyšsko, Chorvátsko i Srbsko. O tom, že postupujú do 1. ligy až tri tímy a tri vypadávajú sme sa dozvedeli až tu na technickej porade a my sme si akoby postup poistili ešte lepším konečným výsledkom, a to obdivuhodnou druhou priečkou.“

Zdroj a ilustračné foto: tasr

Pozri tiež

Oštepárka Petra Hanuliaková víťazne na MS stredných škôl v Splite

Na majstrovstvách sveta stredných škôl (ISF) – 16. ročníku Memoriálu Jeana Humberta v chorvátskom Splite zvíťazila …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *