Slovenské futbalistky si splnili brazílsky sen: vyhrali RED BULL NEYMAR JR’S FIVE 2019

Minulý rok skončili na svetovom finále Red Bull Neymar Jr’s Five na treťom mieste, tento rok išli do Brazílie s cieľom zvíťaziť. A to sa im aj podarilo! Spartak Myjava si domov nesie majstrovskú trofej z globálneho turnaja v malom futbale, ktorý sa hrá v štýle piati na piatich a bez brankára.

“Po minuloročnom semifinále sme išli na turnaj s rešpektom. Chceli sme ho odohrať čo najlepšie ako sme vedeli a pokúsiť sa zlepšiť tretie miesto z roku 2018. Víťazstvo si veľmi vážime, je to neskutočný pocit byť najlepší na svete a poraziť také veľmoci, ako je USA, Brazília či Japonsko. Sme hrdé, že môžeme úspešne reprezentovať náš klub na svetovej úrovni.”

Vo finálovom zápase sa Myjavčanky postavil proti hráčkam z Japonska, ktoré sa im podarilo zdolať 2:1. Celý zápas si môžete pozrieť na webe redbull.sk. Dievčatá si šampionát užili, ale zhodnotili, že to vôbec nebolo jednoduché a konkurencia bola tento rok skutočne silná:

“Zápasy boli náročnejšie ako minulý rok, hlavne Taliansko a Brazília hrali kvalitný futbal a nebolo jednoduché ich zdolať. Po postupe z ťažkej skupiny sme si viac verili, a hlavne po jednoznačnej výhre v semifinále s USA sme si nepripúšťali nič iné ako víťazstvo. A aj napriek húževnatému súperovi z Japonska sme finále zvládli a splnili náš cieľ.”

Okrem cenného víťazstva si naše futbalistky užili aj priateľský zápas proti Neymarovi. Ten si konečne zakopal do lopty po šiestich týždňoch od zranenia členka a do svojho tímu si zavolal reprezentantky z brazílskeho národného tímu.

Globálny turnaj Red Bull Neymar Jr’s Five vyvrcholil v Instituto Projeto Neymar Jr. v Praia Grande a tento rok sa do neho zapojilo viac ako 40 krajín. Slovensko malo svojich zástupcov aj v mužskej (zmiešanej) kategórii.

Tím Thisismysen z Banskej Bystrice síce zo skupiny nepostúpil, ale chalani si turnaj užili a podarilo sa im uloviť aj spoločnú fotku s brazílskym útočníkom. Víťazmi mužskej kategórie sa nakoniec stali futbalisti z Maďarska.

Globálny turnaj brazílskeho útočníka Neymara Jr prostredníctvom futbalu spája celý svet. Pravidlá hry sú jednoduché – zápasy sú rýchle, technické a trvajú maximálne desať minút. Hrá sa na malom ihrisku, bez brankára, piati na piatich. Keď jeden tím skóruje, ten druhý prichádza o hráča. Turnaj dáva priestor tímom zo všetkých kútov sveta – mužským, ženským aj zmiešaným. Tento rok sa do neho zapojilo viac ako 40 krajín a takmer 100 000 hráčov. Tohtoročný Red Bull Neymar Jr’s Five je už štvrtým v poradí, na Slovensku prebehol po druhý raz. Prvé miesto v národnom finále zabezpečilo víťazným tímom, Spartak Myjava a Thisimysen, účasť na svetovom šampionáte v brazílskom Praia Grande.

TS: Monika Viňanská, foto: Fabio Piva, Marcelo Maragni

Pozri tiež

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v mesiaci november

V novembri dopravná polícia v Banskej Bystrici zaevidovala 26 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nárast …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *