Slovenské národné divadlo v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici

Začiatok mája prinesie do Banskej Bystrice jedinečných hostí! Bábkové divadlo na Rázcestí uvedie v rámci programu pre mladých ľudí a dospelé publikum inscenáciu Činohry SND Tichý bič. Novú hru Jany Juráňovej režijne naštudovala mladá režisérka Alena Lelková, ktorá, okrem iných úspechov, získala nomináciu na ocenenie DOSKY 2015 v kategórii objav sezóny.

Hra J. Juráňovej Tichý bič Mila Urbana skúma osud jedného z najznámejších slovenských prozaikov 20. storočia, ktorý počas vojnového slovenského štátu pôsobil ako hlavný redaktor Gardistu – tlačového orgánu Hlinkovej gardy. Odohráva sa začiatkom 70. rokov 20. storočia, keď si Milo Urban (Ján Gallovič) viac ako sedemdesiatročný v nedobrovoľnom ústraní zdanlivo pokojne nažíval so svojou oddanou manželkou Žoškou (Božidara Turzonovová) v Chorvátskom Grobe pri Bratislave. Pokojne, až kým ho nenavštívil mladý redaktor a s ním aj tiene minulosti…

„Prečo autor takého formátu prisluhoval scestnej ideológii? Akú zodpovednosť má spisovateľ za svoje slová? Čo sa deje so spoločnosťou, ktorá takéto postoje neskôr alibisticky bagatelizuje?“

pýta sa redaktor (Branislav Deák) a s ním aj celá súčasná spoločnosť.

Netreba cestovať do Bratislavy! Vrcholne aktuálnu tému prisluhovania politickým ideológiám v príťažlivom scénickom spracovaní v brilantnom podaní hereckých hviezd Slovenského národného divadla si môžete vychutnať exkluzívne vo Vašom meste! Predstavenie Tichý bič sa uskutoční v utorok 2. mája v divadelnej sále Bábkového divadla na Rázcestí!

Rezervácia vstupeniek je možná telefonicky: 048/412 55 13, mailovo vstupenky@bdnr.sk alebo online na www.bdnr.sk a www.ticket-art.sk. Predaj vstupeniek v pokladni BDNR na Skuteckého ulici 14, každý pracovný deň od 8.00 do 16.00 hod. a hodinu pred každým verejným predstavením.

bdnr

Pozri tiež

V Bábkovom divadle na Rázcestí vianočne i povianočne

Plánované predstavenia BDNR od 18. decembra do 10. januára boli na základe opatrení súvisiacich s koronavírusom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *