Slovenské výpravy atletických chodcov čaká počas víkendu vystúpenie v litovskom Alytuse

Na 13. ročníku chodeckého Európskeho pohára, ktorý sa bude konať 19.5. v litovskom Alytuse bude štartovať osem slovenských reprezentantov. Slovensko obsadí všetkých 5 disciplín, no iba jedinú tímovú, ktorou bude súťaž žien na 20 km.

 

Na 50 km trati mužov sa predstaví Michal Morvay, na 20 km do bojov zasiahnu Miroslav Úradník a Dominik Černý (všetci ŠK Dukla o.z.). Ženská 20-tka bude mať zastúpenie v podobe Márie Katerinky Czakovej, Moniky Hornákovej (obe ŠK Dukla o.z.) a Emy Hačundovej (MŠK Borský Mikuláš). V juniorskej kategórii budú Slovensko reprezentovať Daniel Kováč (ŠOG Nitra) medzi juniormi a Hana Burzalová (AK Spartak Dubnica nad Váhom) medzi juniorkami.

„Oproti očakávaniam chýba v nominácii Matej Tóth pre zdravotné problémy a výpadok v príprave. Absentuje aj Dušan Majdán, ktorý sa bude pokúšať o limit na 50 km na MS 2019 a OH 2020 pravdepodobne v júni v Číne.  Zo zdravotných dôvodov do Alytusu nepôjdu ani juniori Kubiš a Žárska,“

informoval šéftréner SAZ Martin Pupiš.

V predprograme Európskeho pohára sa 18.5.2019 v rámci medzinárodného chodeckého podujatia pre mládežnícke kategórie s názvom 45th  INTERNATIONAL  RACE  WALKING  FESTIVAL  – ALYTUS‘ 2019 predstaví pätica pretekárov ŠK BCF Dukla BB.

V súťaži žiačok na 1 km budú reprezentovať Banskú Bystricu a Slovensko Kristína Zámečníková a Bibiána Jančová. Na 3 km trati to budú Nina Poštová medzi žiačkami a Michal Duda medzi žiakmi a vlaňajší víťaz na 3 km starších žiakov Patrik Nemčok sa tento rok predstaví medzi dorastencami na 5 km trati.

„Pri našej premiére sme v Alytuse v minulom roku získali zlato a striebro zásluhou Patrika Nemčoka a Kristíny Zámečníkovej, ktorí nebudú chýbať ani v tohtoročnej výprave. Pretekári a pretekárky zaznamenali za rok výkonnostný progres, preto máme opäť medailové ambície“,

prezradila Erika Karová, riaditeľka ŠK BCF Dukla BB.

Výpravám slovenských chodcov v Alytuse držíme palce a prajeme veľa úspechov!

lk, foto: ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

V Banskej Bystrici sa bude bojovať o tituly majstrov Stredoslovenského kraja medzi atletickými chodcami

V sobotu 16.2. 2019 si na Strednej športovej škole v Banskej Bystrici, zmerajú sily najlepší …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *