Slovenskí Branci – užitočné hobby alebo bezpečnostná hrozba?

Sú Slovenskí Branci užitočným hobby alebo bezpečnostnou hrozbou? Je potrebné ich monitorovať? Prečo mladí ľudia vstupujú do podobných organizácií?

Tieto a ďalšie otázky budú témou júnovej bystrickej Dišputy, ktorá sa uskutoční v utorok 18. júna od 18:00 hod. v kultúrnom centre Záhrada v Banskej Bystrici. Odpovedať na ne budú hostia: generál vo výslužbe Pavel Macko, pedagogička Ivana Škodová z Centra prevencie v oblasti siekt Integra a český filmár a novinár Jan Gebert, režisér dokumentárneho filmu Až přijde válka (Slovenskí Branci). Diskusiu bude moderovať riaditeľ Amnesty International Slovensko Rado Sloboda.

https://www.youtube.com/watch?v=IaOfhattdmg

Organizátorom júnovej Dišputy, ktorá je ďalšou zo série diskusií o občianskom aktivizme a ostatných pálčivých témach na Slovensku, je platforma NIE V NAŠOM MESTE v spolupráci s Centrom komunitného organizovania.

Slovenskí Branci alebo Slovenskí branci je neregistrovaná polovojenská organizácia proruskej politickej orientácie, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 2012. (Wikipédia)

Zdor y foto: TS – Občianska platforma Nie v našom meste, Banská Bystrica, Martina Strmeňová

Pozri tiež

Mesto chce poznať názory laickej aj odbornej verejnosti na sociálne služby v Banskej Bystrici

Samospráva v súčasnosti pracuje na spracovaní nového Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Banská Bystrica na obdobie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *