Slovenskí hasiči sa stali majstrami sveta, priblížili sa k rekordu

V meste pod Urpínom sa konali od 12. septembra  Majstrovstvá sveta v hasičskom športe, kde si prišli zmerať svoje sily  športovci  a športovkyne  z takmer 20 krajín. V sobotu popoludní 15. septembra sa slovenskí hasiči stali majstrami sveta v disciplíne – požiarny útok.

Preteky prišlo v sobotu na Štadión SNP v Banskej Bystrici podporiť množstvo ľudí, ktorí povzbudzovali a vytvorili skvelú atmosféru. Slovenskí hasiči v zložení Štefan Belko, Ján Šulek, Jaroslav Chalány, Ján Bodorík, Jakub Pavelka, Miroslav Šáry a Zoltán Drága tak predviedli skvelý výkon s časom 25,24 sekundy. Priblížili sa tesne k svetovému rekordu, ktorý je 25,14 sekundy.

Veľké úspechy zožali aj slovenské reprezentantky v hasičskom športe, ktoré si vybojovali titul majsterky sveta v disciplíne požiarny útok – ženy,  v zložení  Alžbeta Kalužníková, Erika Čupcová, Monika Kubová, Lenka Dominiková, Barbara Ďurčová, Anna Lavková a Jana Bednáriková, ktoré  dosiahli vynikajúci čas 25,30 sekundy.

Pretekalo sa v štyroch základných disciplínach – behu na 100 metrov s prekážkami, vo výstupe do 4. nadzemného podlažia cvičnej veže (v prípade žien ide o výstup do 2. podlažia), v štafete na 4 x 100 metrov s prekážkami a v požiarnom útoku.

ek, foto: titulné tasr, ek

Pozri tiež

Výjazdy príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji v súvislosti s búrkovou činnosťou a poveternostnou situáciou

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji zasahovali v čase od 28. 7. 2019 6,00 hod. do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *