FNsP FDR BB

SLOVENSKÍ ZDRAVOTNÍCI: ZOSTALI SME V PRÁCI PRE VÁS, VY ZOSTAŇTE DOMA PRE NÁS

Zdravotníci zo slovenských nemocníc sa spojili a odkazujú: Zostali sme v práci pre VÁS, vy zostaňte doma pre NÁS. Chcú tým upozorniť verejnosť na dôležitosť zodpovedného správania sa, počas aktuálnej epidemiologickej situácie.

Nemocnice, lekári, sestry a ostatní zdravotníci sú tí, ktorí zostávajú pri chorých za každých okolností. Rovnako v čase, keď sa svetom a aj Slovenskom šíri nákazlivá koronavírusová infekcia, potrebuje niekto ošetriť úraz, operovať akútny stav, zastabilizovať rýchlo sa zhoršujúce ochorenie a ani bábätká si svoj príchod na svet nenačasujú, ako to nám vyhovuje. Liečbu onkologickým pacientom a chorým deťom takisto nemožno prerušiť. Tiež sa musia postarať o tých, ktorí sa nakazili Covid 19 a v dôsledku zhoršenia stavu potrebujú zdravotnú starostlivosť . Nemajú možnosť báť sa, nemôžu váhať, nemôžu povedať nejdem.

Aby sa mohli o svojich pacientov starať, potrebujú byť zdraví. Ak sa koronavírusom nakazí zdravotník, musí ísť do karantény. Ak ich vypadne viac, môže to spôsobiť výpadok celých oddelení, ako sa to tento týždeň stalo už vo viacerých nemocniciach. A nie je ich kým nahradiť.

Zdravotnícke zariadenia naprieč celým Slovenskom prijali v súvislosti so šírením koronavírusovej infekcie všetky potrebné opatrenia, aby poskytovali bezpečnú zdravotnú starostlivosť. Pomôcť im v tom môžu aj pacienti a ich rodiny, tým, že budú dodržiavať všetky nariadenia a hlavne, zostanú doma.

Fakultná nemocnica F. D. Roosevelta Banská Bystrica:

„Zostávame v práci, aby sme sa mohli v týchto dňoch postarať o Vás, našich pacientov. Chceme byť pri Vás. Vybrali sme si toto povolanie, aby sme pomáhali. Ale ak nevyhnutne nepotrebujete lekára a nemocnicu, zostaňte teraz radšej doma. ĎAKUJEME, že chránite SEBA aj NÁS.“

Národný ústav detských chorôb:

 „V týchto dňoch je nesmierne dôležité vydržať a rovnako dodržiavať všetky potrebné nariadenia. Ak sa cítite doma zbytoční a chceli by ste pomôcť, tak presný opak je pravda, užitoční ste najmä doma. Len tak sa vírus nebude šíriť, len tak aj naši malí pacienti budú viac v bezpečí, len tak udržíme našich zdravotníkov zdravých. Pomôžte nám, ostaňte doma, je to tá najlepšia prevencia. ĎAKUJEME“.

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s.:

„Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s., v Bratislave v súčasnosti naďalej poskytuje svojim pacientom neodkladnú zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu. Sprísnili a zintenzívnili sme epidemiologické opatrenia na každom jeho pracovisku. Bezpečnosť pacientov i zamestnancov ústavu je na prvom mieste. Spolu to určite zvládneme.

FN TRNAVA:

„Je dôležité, aby sme boli v tejto dobe navzájom tolerantní. Preto prosíme všetkých, aby dodržiavali pokyny, aby ľudia zostali doma, ak nemusia chodiť von. Chránia tak seba ale aj personál nemocníc po celom Slovensku.“

Zdroj a foto: TS FNsP F.D.R BB, Ružena Maťašeje

Pozri tiež

Režim v sociálnych službách sa uvoľňuje, kraj opäť začne poskytovať dennú starostlivosť

Režim v zariadeniach sociálnych služieb sa postupne uvoľňuje, od pondelka 8. júna začnú opäť fungovať ambulantné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *