Slovensko, ako ho nepoznáte: Pamätník SNP či Banská Štiavnica ožili na plechovkách piva Šariš

Rôzne kúty Slovenska môžete spoznať v priebehu pár sekúnd! Je to vďaka novej limitovanej edícii plechoviek piva Šariš, ktoré sú zhmotnením nášho prírodného bohatstva a kultúrnych pamiatok. Môžete tak jedným razom navštíviť naše kopce, hrady či unikátnu architektúru. Krásu piva Šariš tak nespoznáte len zvnútra, ale aj zvonka, či už hovoríte po východniarsky, západoslovensky alebo stredoslovenčinou, pretože každý máme v srdci kus Slovenska.

Po minuloročnom úspechu plechoviek Šariš so slovenskými motívmi, ktoré zo skladov zmizli v priebehu pár mesiacov, prichádza pivovar v rámci kampane

„Každý máme v srdci kus Slovenska“ opäť s limitovanou edíciou nových plechoviek. „Šariš sa ako hrdý partner slovenského folklóru snaží o to, aby sa národné poklady zachovali aj pre ďalšie generácie. Zhmotnením našich prírodných krás či architektonických skvostov sa stali pivá Šariš 10° a Šariš Zlatá 12° so siedmimi rôznymi dizajnami. Odrážajú v sebe nielen dlhoročnú tradíciu, ale aj iskru ľudí, ktorí Šariš s obľubou pijú, a aj tých, ktorí ho s láskou varia,“

uviedol manažér pivovaru Šariš Ján Čerkala.

Západnému, strednému aj východnému regiónu Slovenska Šariš venoval po dve plechovky. Samostatný dizajn patrí pivu Šariš tmavý, ktorý dotvárajú motívy približujúce festival vo Východnej. O nový šat plechoviek sa postarala mladá ilustrátorka Alica Kucharovič.

Nájdete tu hrady, výnimočnú architektúru aj čarovné kopce

V Banskej Štiavnici sa nachádza až 360 pamiatkových objektov. Niet preto divu, že na plechovkách venovaných strednému Slovenku dominuje Banská Štiavnica s Kalváriou a Trojičným námestím. Toto mestečko ročne navštívi zhruba 70-tisíc návštevníkov. Jeho neodmysliteľnou súčasťou sú aj tajchy. Jedným z nich je Počúvadlo, ktoré sa tak isto objavilo na plechovkách. Originálny dizajn dopĺňajú aj naše krásne hory a jaskyne. Kochať sa môžete najvyšším vrcholom Nízkych Tatier, Ďumbierom či Demänovskou ľadovou jaskyňou, ktorá patrí k najstarším v Európe.

Nezastupiteľné miesto na plechovkách má aj najnavštevovanejší Oravský hrad. Zbožňujú ho nie len turisti, ale aj filmári. Nakrúcala sa tu napríklad prvá čiernobiela verzia filmu Dracula z roku 1922 či filmy ako Kráľ drozdia brada, Princezná a žobrák či Sokoliar Tomáš. Plechovky skrášľujú aj malebné Čičmany, ktoré sú známe ich unikátnymi drevenicami s krásnou ornamentálnou výzdobou.

Stredoslovenské plechovky skrášľujú aj výšivky, a to z Banskej Bystrice, Horehronia, Starých Hôr či Žiliny. Dominuje im tiež Pamätník SNP v Banskej Bystrici, ktorého úlohou je pripomínať obdobie II. svetovej vojny a Slovenské národné povstanie. V jeho vnútri sa nachádza múzeum.

TS: Stanislava Šantová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *