Slovensko má ďalšie dve zlaté medaily z Paralympiády

Na zimných paralympijských hrách 2018 (ZPH 2018) si dnes Farkašová a Haraus so svojimi navádzačmi vybojovali zlato v superkombinácii.

Slovensko získalo v utorok na ZPH 2018 v Pjongčangu dve zlaté medaily. V superkombinácii medzi zrakovo postihnutými ženami vybojovali Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou už svoje tretie zlato, v rovnakej disciplíne sa Miroslav Haraus s Marošom Hudíkom tešili na svahu v Čongsone z premiérového triumfu. Farkašová predtým zvíťazila aj v zjazde a super-G.

Po prvej časti mužskej superkombinácie boli na 2. mieste Jakub Krako s Branislavom Brozmanom, no po prejazde cieľom v slalome ich diskvalifikovali. Marek Kubačka s Máriou Zaťovičovou preteky nedokončili.

V rovnakej disciplíne medzi telesne znevýhodnenými stojacimi ženami obsadila Petra Smaržová 6. miesto so stratou 9,23 sekundy na víťaznú Kanaďanku Mollie Jepsenovú.

Slovenskí reprezentanti v curlingu na vozíku prehrali vo svojom šiestom vystúpení na paralympijskom turnaji v Pjongčangu s tímom nezávislých paralympionikov z Ruska 5:7. Zápas sa lámal v strede, favorit získal rozhodujúci náskok vo štvrtom a piatom ende.

Slováci majú na ZPH 2018 zatiaľ na konte dve víťazstvá a štyri prehry. V druhom utorkovom zápase (6.35 SEČ) ich čakala Veľká Británia. Na turnaji sa ešte stretnú s Čínou, Kanadou, Nórskom a USA.

tasr

Pozri tiež

Slovensko má už desiatu medailu z Paralympiády, v medailovej bilancii sme na 6. mieste

Slovenský reprezentant v lyžovaní Jakub Krako s navádzačom Branislavom Brozmanom získali na zimných paralympijských hrách …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *