SLOVENSKO V DORASTENECKOM ŠTVORSTRETNUTÍ ŠTVRTÉ

Slovenské dorastenecké výbery obsadili v medzištátnom štvorstretnutí s Poľskom, Českom a Maďarskom v Brne jednoznačne poslednú štvrtú priečku so ziskom 177,5 bodu, s čím sa však počítalo.  Suverénne vyhrali Poliaci so 465 bodmi pred domácim českým výberom (391) a Maďarskom (351).
Kvarteto medailistov v individuálnych disciplínach (zľava): Franklin Henry, Tomáš Janíček, Jakub Bátovský a víťazný chodec z AK ZŤS Martin Tomáš Mencel.

Napriek viacerým absenciám v slovenskom tíme (Čorejová, Grajcarík, Režnáková, Horváthová, Kurucová) naši najlepší zaostávali za svojimi súpermi a len zriedka sa dostávali na medailové pozície. O jediné prvenstvo pre slovenské farby sa zaslúžil martinský chodec Tomáš Mencel na 5000 m, ktorý vyhral pred ďalším Slovákom Jakubom Bátovským zo ŠK BCF Dukla Banská Bystrica.

Strieborná štafeta dievčat na 100-200-300-400 m

Slovensko získalo dovedna len päť umiestení v elitnej trojke. Okrem chodcov skončila na druhej priečke štafeta na 100-200-300-400 m v zložení Delia Farajpour (Atletika Nové Mesto n/V.), Diana Devaldová (Slávia TU Košice), Rebeka Žibritová (AC Nové Zámky), Rebecca Slezáková (AC Malacky), bronz si vybojovali Franklin Henry z trnavskej Slávie na 400 m (48,74) a Tomáš Janíček z BK Lysá pod Makytou na 800 m (1:55,88).

FAKTY Z BRNA

DORASTENCI

  • 100 m (-1,3): 4. Federič 11,12, 8. Rojka 11,56
  • 200 m (-1,2): 5. Federič 22,38, 8. Rojka 23,48
  • 400 m: 3. Henry 48,74, 8. Nehyba 52,59
  • 800 m: 3. T. Janíček 1:55,88, 8. T. Nosáľ 2:00,48
  • 1500 m: 6. Krajč 4:09,38, 7. Fešovič 4:19,03
  • 3000 m: 7. Nechaj 9:50,44, 8. Macko 10:10,34
  • 2000 m prek.: 6. Novák 6:18,12, 8. Plánka 7:00,66
  • 110 m prek. (-1,0): 7. Šoltés 14,66, 8. Ilgo 15,20
  • 400 m prek.: 7. Frič 55,31, 8. Šoltés 57,60
  • výška: 6. Juráček 184, 7. Prusák 179
  • žrď: 4. Hojdík 447, 8. Niko 397
  • diaľka: 7. Bačík 672, 8. Hletko 607
  • trojskok: 7. Hletko 12,95, 8. Haják 12,83
  • guľa (5 kg): 6. Fleischhacker 15,57, 8. Šima 12,10
  • disk (1,5 kg): 7. Šima 44,16, 8. Fleischhacker 43,36
  • kladivo (5 kg): 7. Bracho 45,09, 8. Hucan 30,63
  • oštep (700 g): 7. Müller 53,06, 8. Tkáč 51,97
  • 5000 m chôdza: 1. Mencel 23:09,76, 2. J. Bátovský 23:18,43
  • 100-200-300-400 m: 4. Slovensko (Federič, Rojka, Henry, Frič) 2:05,39

Konečné poradie: 1. Poľsko 226, 2. Česko 190, 3. Maďarsko 186,5, 4. Slovensko 92,5.

DORASTENKY

  • 100 m (-1,0): 5. Farajpour 12,37, 8. Rusnáková 12,78
  • 200 m (+1,0): 7. D. Devaldová 25,76, 8. Ufnárová 26,17
  • 400 m: 5. Slezáková 58,68, 8. Ufnárová 1:00,68
  • 800 m: 7. Salayová 2:20,45, 8. Havjerová 2:55,65
  • 1500 m: 7. Kudlicska 5:26,22, 8. Muráriková 5:27,53
  • 3000 m: 6. L. Popovičová 11:25,95, 8. V. Marčeková 12:03,03
  • 2000 m prek.: 7. Klementisová 8:09,31, 8. Tomanová 8:16,60
  • 100 m prek. (-1,0): 6. Žibritová 14,83, 8. Molnárová 15,57
  • 400 m prek.: 4. Žibritová 1:02,51, 8. Kršková 1:11,30
  • výška: 7. Mišová 159, 8. S. Sedláková 154
  • žrď: 7. Záborská 272, 8. Havjerová 272
  • diaľka: 4. Hübschová 573, 5. Rusnáková 569
  • trojskok: 6. Hübschová 11,44, 7. Rusnáková 11,41
  • guľa (3 kg): 4. Marjová 13,46, 8. Kiselová 11,42
  • disk (1 kg): 7. Petrovičová 29,89, 8. Melíšková 28,02
  • kladivo (3 kg): 7. Sýkorová 46,03, 8. Kohútová 36,31
  • oštep (500 g): 7. Melíšková 39,87, 8. Matulová 37,23
  • 5000 m chôdza: 5. Avenová 25:46,11, 7. Rodová 28:22,80
  • 100-200-300-400 m: 2. Slovensko (Farajpour, D. Devaldová, Žibritová, Slezáková) 2:19,17

Konečné poradie: 1. Poľsko 239, 2. Česko 201, 3. Maďarsko 165, 4. Slovensko 85.

Konečné poradie (dorastenci+doratstenky): 1. Poľsko 465, 2. Česko 391, 3. Maďarsko 351,5, 4. Slovensko 177,5.

Atletika.sk, FOTO SAZ (ml)

Pozri tiež

Banská Bystrica – Krok za krokom

V meste pod Urpínom sa chystá 2. októbra 2021  netradičné podujatie športového charakteru, spojené s vyjadrením vzťahu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *