Slovenský spevák Juraj Hnilica vydáva letný videoklip k piesni Oceán

„Zažil som najkrajší koncert v živote“, hovorí o natáčaní svojho nového letného videoklipu k piesni Oceán slovenský spevákvák Juraj Hnilica. 

Martinský rodák Juraj Hnilica, ktorý minulý týždeň spolu s ďalšími interprétmi podporil na koncerte Spoločne pre Moravu na Václavskom námestí obete tornáda na južnej Morave, vydáva videoklip ku svojej letnej piesni Oceán z jeho najnovšieho albumu Pohni líca, ktoré vydal v druhej polovici minulého roka. Kvôli pandémii ho nemohl pokrstiť, urobí tak so svojou kapelou 24. júla v martinskom amfiteátri.

„Bolo to nebeské. Videl som celé univerzum života a splynul v jedno s celým vesmírom a našou milovanou Zemou zároveň,“ spomína slovenský spevák a skladateľ Juraj Hnilica na natáčanie svojho nového videoklipu.

 „Oslovil som kamaráta Tomáša Bartalosa, že by som bol rád, keby mi natočil klip. On ma zaskočil otázkou, či si viem predstaviť spievať uprostred Dunaja pri západe slnka. Najprv som nerozumel ako to celé plánuje zrealizovať, ale do týždňa mi zavolal s tým, že kúpil čln a celú myšlienku natáčania má premyslenú,“ popisuje Hnilica.

Videoklip k letnej piesni Oceán sa natáčal v Hanuliakove, kde je najväčšie koryto Dunaja a  pochádza odtiaľ aj autor videa.

„Tomáš mi ukázal prstom na Dunaj a povedal, že presne vstrede je plytčina, ktorá mi bude zhruba po pás. Tam ma vysadí a pri západe slnka môžeme začať natáčať,“ spomína martinský rodák, pre ktorého bolo natáčanie tohto nového počinu obrovským zážitkom.

V dobe natáčania ešte voda nebola veľmi teplá, ale to bolo to posledné, na čo v tej chvíli spevák myslel. V jeho mysli sa prehrávala uprimná vďačnosť za život: „Stál som vo vode, ožiarený životodarnou, nádhernou hviezdou a ďakoval som za dar, akým Slnko je. V tej chvíli som precitol a práve tam na tom mieste som prežil svoj najkrajší koncert v živote. Mal som pociť, že hrám celému svetu a vesmíru zároveň,“ hovorí Juraj Hnilica.

V poradí už svoj tretí album Pohni líca, na ktorom fanúšikovia nájdu aj pieseň Oceán, sa Juraj rozhodol pokrstiť 24. júla 2021 v amfiteátri v Martine. Napriek tomu, že krstných rodičov albumu zatiaľ tají, sľubuje fanúšikom veľkú show s mnohými hosťami.

zdroj: Robin Suchánek,  foto: TS NetwIN production

Pozri tiež

TATRANSKÉ SÚSTREDENIE ADEPTOV ŠTARTU NA EYOF 2022

„V nedeľu 17. októbra sa zišla na Štrbskom Plese v hoteli Toliar tridsiatka nádejných atlétov ročníkov 2006 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *