V chorvátskom Osijeku uskutoční ďalší šampionát – v trape aj naša Zuzana Rehák Štefečeková

Ani nie mesiac po majstrovstvách Európy v streľbe z brokových zbraní sa v chorvátskom Osijeku uskutoční ďalší šampionát. Na majstrovstvách sveta v sa v termíne od 27. do 30. septembra zídu najskôr trapisti a od 7. do 11. októbra je na rade skeet. V trape si chce olympijská šampiónka Zuzana Rehák Štefečeková napraviť chuť po čiastočne nevydarenom európskom šampionáte. V cyperskej Larnake sa totiž vo svojej individuálnej disciplíne nedostala do finále. V Chorvátsku to však bude nová súťaž a nový príbeh.

„Európa ma dala tak trochu do pozoru. To, že som olympijská medailistka ešte neznamená, že stačí ak prídem na preteky a všetko pôjde. Netreba sa tlačiť veľmi do výsledku. Netreba snívať o tom, čo bude na konci. Treba stáť pevne na zemi a odpracovať každý jeden terč,“ povedala trapistka Zuzana Rehák Štefečeková.

V Osijeku sa budú rovnako ako v Larnake rozdávať aj olympijské miestenky. Zuzana Rehák Štefečeková sa však na niečo také nechce sústrediť. V príprave sa zameriavala tak ako vždy na dôležité drobnosti. Najskôr si vyskúšala strelnicu priamo v Osijeku a následne dolaďovala formu na Slovensku. Pretože aj strelnica v Sielnici má podobné parametre, ako tá chorvátska.

„Vždy sa snažíme nájsť strelnicu, ktorá je dosť podobná tej, na ktorej bude šampionát. Sielnica a Osijek sa podobajú v tom, že tam je les a keď  vyletí terč, tak je väčšinu času na tmavom pozadí a to je pre mňa osobne veľká výhoda. Pretože mám radšej, keď tam je tmavé pozadie. Nemám rada ak to lieta rovno do oblohy,“ priznala Zuzana Rehák Štefečeková.

Športové centrum polície, Mojmír Gaško, foto: Športové centrum polície

Pozri tiež

Seniori sa dozvedia viac o živote architekta svetového mena

V októbri príroda naberá na svojej kráse plnosťou rozmanitých farieb. Je ako dôchodkový vek, jeseň života, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *