Žiacka chodecká liga ide do prvého kola

V meste pod Urpínom odštartuje vo štvrtok už XVI. ročník Žiackej chodeckej ligy – päť kolovej  súťaži v atletickej chôdzi základných škôl.

Hlavným organizátorom podujatia je  športový klub BCF Dukla Banská Bystrica. V školskom roku 2022/2023  chlapci a dievčatá, žiaci základných škôl, začujú prvý výstrel na štarte už tento štvrtok 29. septembra 2022 o 13.45 hod. na športovom areáli v ZŠ s MŠ Radvanská v Banskej Bystrici.

Súťažiť sa bude v disciplíne atletická chôdza podľa platných pravidiel Slovenského atletického zväzu. Žiackej chodeckej ligy sa v školskom roku 2022/2023 môžu zúčastniť žiaci ZŠ ročníka narodenia 2006 a mladší v daných kategóriách a im prislúchajúcich tratiam.

V uplynulom ročníku sa zúčastnilo 20 základných škôl nielen z Banskej Bystrice, ale aj z Bacúcha, Beňuša, Brezna, Žiaru nad Hronom, Hlohovca, Sv. Borského Jura, Borského Mikuláša, Slovenskej Ľupče,  Revúcej a Martina.

V súťaži jednotlivcov boduje prvých desať pretekárov. Prvý pretekár získava 11 bodov, druhý 9 bodov, tretí 8 bodov, štvrtý 7 bodov……..a desiaty pretekár získava 1 bod.

Po každom kole budú ocenení prví traja pretekári v každej kategórii diplomom a medailou. Organizátori po každom kole vyhodnotia jeden najhodnotnejší výkon kola, ktorý ocenia trofejou a cenou.

Prví traja pretekári v celkovom poradí s najväčším počtom bodov v každej kategórii na konci dlhodobej súťaže budú ocenení pohárom a vecnými cenami. Na konci súťaže budú prvé tri družstvá základných škôl v celkovom poradí ohodnotené trofejou.

„Projekt Žiacka chodecká liga vyprodukoval množstvo reprezentantov Slovenska v atletickej chôdzi. Talenty ako Šimon Bátovský, Lukáš Roseubaum a Kristína Zámečníková, nás nedávno reprezentovali na medzištátnom stretnutí st. žiakov v Znojme a podarilo sa im vybojovať pódiové umiestnenia. Všetkých priateľov mládežníckeho športu pozývam, aby prišli podporiť talentované deti, ktoré predvádzajú v Žiackej chodeckej lige naozaj obdivuhodné výkony. “

povedala predsedníčka ŠK BCF Dukla BB Erika Karová.

Podujatie je tento rok zaradené do Európskeho týždňa športu, ktorého cieľom je nabádať ľudí k zdravšiemu a aktívnejšiemu  životnému štýlu.

Partnermi 1. kola  XVI. ročníka Žiackej chodeckej ligy sú  VŠC Dukla Banská Bystrica, Slovenský atletický zväz,  ZŠ s MŠ Radvanská, spoločnosť BCF Energy j.s.a., Nadácia Eriky Karovej  a Mesto Banská Bystrica.

zč, foto: ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

Stredoveké fresky na Gemeri ožívajú vďaka študentom umenia

Kostoly so značkou Európske dedičstvo sa stávajú miestom inšpirácie mladej generácie umelcov. V rámci projektu združenia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *