20. ročník mítingu Elán sa presúva

Jubilejný 20. ročník halového atletického mítingu Elán sa neuskutoční v plánovanom termíne v nedeľu 31. januára. 

„Od Úradu vereného zdravotníctva Slovenskej republiky sme mali povolenie preteky zorganizovať, avšak bratislavský regionálny hygienik podujatie stopol s odôvodnením, že  v kraji nie je dobrá situácia, platí všeobecný zákaz hromadných podujatí a výnimky pre šport nebude udeľovať,“

vysvetlil generálny sekretár Slovenského atletického zväzu Vladimír Gubrický.

Zväz mal vzhľadom na aktuálnu nepriaznivú situáciu v talóne niekoľko náhradných riešení, kedy míting Elán usporiadať. Napokon sa rozhodol pre nedeľu 14. februára 2021. V tom čase by malo byť aj po „lockdowne“, ktorý je zatiaľ vyhlásený do 7. 2. 2021.

SAZ bojoval o možnosť zorganizovať najväčší slovenský halový míting v pôvodnom termíne aj preto, lebo podľa minulotýždňovej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva  SR začína od dnes (27. 1. 2021) platiť, že držitelia  „Dekrétu kandidáta Hier XXXII. olympiády Tokio 2020“ majú umožnené absolvovať hromadné podujatia nevyhnutné pre ich športovú prípravu a kvalifikáciu.

Míting Elán mal byť jedným z podujatí, na ktorých môžu atléti, držitelia spomenutého dekrétu, získavať body do tokijského kvalifikačného rebríčka a takisto plniť aj limity na marcové halové ME v Toruni.

SAZ vyvinul enormné úsilie, aby sa míting uskutočnil. Penzum práce v súčasnej neľahkej situácii odviedli na rôznych „frontoch“ i prezident zväzu Peter Korčok, viceprezident Ladislav Asványi a takisto šéftréner Martin Pupiš, ktorý je v intenzívnom kontakte so splnomocnencom vlády pre šport Karolom Kučerom.

Zväz napríklad kúpil 1000 kusov antigénových testov na COVID-19 na otestovanie všetkých účastníkov mítingu a takisto zabezpečil aj respirátory FFP2 pre rozhodcov, aby splnil všetky povinnosti vyplývajúce z predpisov pre konanie hromadných podujatí. Žiaľ, ani to nestačilo.

GABRIEL BOGDÁNYI, ilustr. foto  PAVOL UHRIN

Pozri tiež

Neznáme Pobaltie, jazyk a tradičné zvyky v Litve

Prví obyvatelia Litvy boli baltské kmene, ktoré začali v 10. storočí vytvárať organizovanú spoločnosť. Bolo to …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *