Na Majstrovstvách Európy v ďalekom Walese sme mali zastúpenie aj z Banskej Bystrice

Minule sme písali o Zvolenčanovi , ktorý behá maratóny a dnes Vám predstavíme ďalšieho zaujímavého človeka.

Banskobystričan, ktorý prezentuje naše mesto i celú krajinu vo vzpieraní – František Kalhotka. Vo svojich 60 rokoch podáva výkony, ktoré mu môžu závidieť aj mnohí mladíci.  Na júnových Majstrovstvách Európy vo vzpieraní vo Walese 2015 EUROPEAN MASTERS WEIGHTLIFTING CHAMPIONSHIPS, ktoré sa konali 13.-20. júna obsadil vo svojej kategórii do 94kg pekné piate miesto. Na univerzite v Bangore sa zišli vzpierači z celej Európy a nechýbali ani ženy.

Medzi mužmi boli v tímoch najúspešnejší Nemci pred Francúzmi a Veľkou Britániou. Medzi krajinami, ktoré boli zastúpené na týchto Majstrovstvách okrem Slovenska nechýbalo napríklad ani Rusko, Ukrajina, Poľsko, Švédsko, Fínsko, Taliansko či Maďarsko.  Zaujímavosťou je, že padlo až deväť nových európskych rekordov. O päticu z nich sa postarali ženy.

František Kalhotka z Banskej Bystrice sa k vzpieraniu vrátil po mnohých rokoch a je preto obdivuhodné, že sa zúčastnil takejto súťaže za ,,malou mlákou,,. Vo svojej vekovej kategórii 60-64 rokov zdvihol 65 + 80 kg a tretie miesto mu tak ušlo len o 5 kilogramov. Spolu s ďalšími vzpieračmi zo Slovenska tak prezentoval našu krajinu aj v tomto športe. Slovensko si okrem pekného výsledku Banskobystričana z tohto podujatia odnieslo aj štyri zlaté medaily vďaka výkonom Milana Gombára, Oskara Patasiho, Jána Trebichavského a Tibor Mezeja.

Hoci je naša krajina malá, zaradila sa týmito výsledkami medzi veľmoci tohto športu. Držíme palce a želáme veľa športových i osobných úspechov v ďalšom živote.

(mp)

Pozri tiež

Banskobystrické trio do Nemecka ako duo, návrat s jedným majstrom sveta!

V príprave na MS Masters 2016 vo vzpieraní v Nemeckom Heinsheime okrem iných Slovákov, boli …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *