Tour de Volcano už po štvrtýkrát okolo Poľany

V piatok 6. marca sa novinárom pred nadchádzajúcou sezónou predstavil Cyklistický klub Banská Bystrica. Tlačová konferencia sa konala aj za účasti viceprimátora Martina Turčana v priestoroch spoločnosti Merida.

Jazdiaci manažér Martin Fraňo zhodnotil úspechy tímu v predchádzajúcej sezóne a načrtol vízie do tej nadchádzajúcej. „CK Banská Bystrica počas svojej prvej kontinentálnej sezóny zaznamenal opäť mierny posun vpred. V cestnej časti sezóny dosiahol viacero dielčích úspechov, medzi iným i zisk medailí na Majstrovstvách Slovenska v časovke tímov, či časovke žien prostredníctvom Lívie Hanesovej. Bohužiaľ nám nevyšli ostatné vrcholy ako Okolo Slovenska, či domáce preteky UCI V4. Napriek tomu zisk siedmych UCI bodov v prvej kontinentálnej sezóne nie je sklamaním.“

Martin Haring vďaka skvelej sezóne zabojuje o kvalifikáciu na OH v Rio de Janeiro, pokiaľ sa mu opäť podarí sezóna, na OH sa predstaví v kategórii cross-country MTB. Aj vďaka nemu má Slovensko vyjazdené dve kvalifikačné miesta. Najúspešnejšou ženou tímu je bezpochyby Lívia Hanesová, strieborná na Majstrovstvách SR a prvá v celkovom poradí Slovenského pohára.

Po štvrtýkrát CKBB organizuje podujatie pre širokú verejnosť, Tour de Volcano, ktoré je prvýkrát zaradené do kalendára UCI v sekcii cyklistika pre všetkých. Uskutoční sa 5. júla a trasa vedie, ako názov podujatia napovedá, okolo krátera Poľany z Banskej Bystrice cez Podbrezovú, Brezno, Čierny Balog, Hriňovú, Detvu, Očovú, Čerín, Môlču a Šalkovú späť do Banskej Bystrice. Celková dĺžka pretekov je takmer 133 kilometrov.

„Očakávame vyše 500 amatérskych pretekárov nielen zo Slovenska a okolitých štátov, no už je prisľúbená účasť i cyklistov z iných kontinentov, ktorí boli očarení fotografiami a správami z tohto čoraz populárnejšieho podujatia. Zvyšujúcu popularitu mu dáva predovšetkým možnosť štartu v retro kategórii Eroica – preteky retro bicyklov vyrobených pred rokom 1990,“ priblížil Ján Malachovský, riaditeľ pretekov a zároveň prezident CKBB.

(pef)

Pozri tiež

Plavecký BANSKÁ BYSTRICA CUP sa v roku 2024 neuskutoční

Banskobystrický pohár, jeden z najväčších plaveckých mítingov na Slovensku býval zaradený do kalendárov svetovej ako aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *