Tour de Volcano už po štvrtýkrát okolo Poľany

V piatok 6. marca sa novinárom pred nadchádzajúcou sezónou predstavil Cyklistický klub Banská Bystrica. Tlačová konferencia sa konala aj za účasti viceprimátora Martina Turčana v priestoroch spoločnosti Merida.

Jazdiaci manažér Martin Fraňo zhodnotil úspechy tímu v predchádzajúcej sezóne a načrtol vízie do tej nadchádzajúcej. „CK Banská Bystrica počas svojej prvej kontinentálnej sezóny zaznamenal opäť mierny posun vpred. V cestnej časti sezóny dosiahol viacero dielčích úspechov, medzi iným i zisk medailí na Majstrovstvách Slovenska v časovke tímov, či časovke žien prostredníctvom Lívie Hanesovej. Bohužiaľ nám nevyšli ostatné vrcholy ako Okolo Slovenska, či domáce preteky UCI V4. Napriek tomu zisk siedmych UCI bodov v prvej kontinentálnej sezóne nie je sklamaním.“

Martin Haring vďaka skvelej sezóne zabojuje o kvalifikáciu na OH v Rio de Janeiro, pokiaľ sa mu opäť podarí sezóna, na OH sa predstaví v kategórii cross-country MTB. Aj vďaka nemu má Slovensko vyjazdené dve kvalifikačné miesta. Najúspešnejšou ženou tímu je bezpochyby Lívia Hanesová, strieborná na Majstrovstvách SR a prvá v celkovom poradí Slovenského pohára.

Po štvrtýkrát CKBB organizuje podujatie pre širokú verejnosť, Tour de Volcano, ktoré je prvýkrát zaradené do kalendára UCI v sekcii cyklistika pre všetkých. Uskutoční sa 5. júla a trasa vedie, ako názov podujatia napovedá, okolo krátera Poľany z Banskej Bystrice cez Podbrezovú, Brezno, Čierny Balog, Hriňovú, Detvu, Očovú, Čerín, Môlču a Šalkovú späť do Banskej Bystrice. Celková dĺžka pretekov je takmer 133 kilometrov.

„Očakávame vyše 500 amatérskych pretekárov nielen zo Slovenska a okolitých štátov, no už je prisľúbená účasť i cyklistov z iných kontinentov, ktorí boli očarení fotografiami a správami z tohto čoraz populárnejšieho podujatia. Zvyšujúcu popularitu mu dáva predovšetkým možnosť štartu v retro kategórii Eroica – preteky retro bicyklov vyrobených pred rokom 1990,“ priblížil Ján Malachovský, riaditeľ pretekov a zároveň prezident CKBB.

(pef)

Pozri tiež

Mesto Nitra predstaví vynovený park. Na Deň detí čaká návštevníkov kvantum pútavých podujatí

Koncert Petra Lipu, tancovačka pod taktovkou Swingless Jazz Ensemble, fitnes celebrita Maroš Molnár, diskusia s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *