Aktuálne podmienky pre skialpinistov na Horehroní

Lyžiarske strediská na Horehroní museli v súvislosti so zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou ochorenia Covid-19 svoju prevádzku pozastaviť už na začiatku roka.

Mnohé z nich sa však za dobrovoľný príspevok rozhodli ponechať otvorené i čiastočne upravené zjazdovky pre skialpinistov a ďalších individuálnych športovcov. Túto zimnú sezónu si tak skialpinisti môžu plnými dúškami vychutnať aj svahy lyžiarskych stredísk.

Lyžiarske stredisko Jasná – Nízke Tatry pozýva na svoje svahy skialpinistov za dobrovoľný príspevok od 3 eur, ktorým môžete podporiť prípravu a prevádzku zjazdoviek. Dobrovoľný príspevok môžete uhradiť bezhotovostne online platbou alebo cez QR kód na stránke strediska. Nadšencom skialpinizmu sú tiež denne od 7:00 hod do 17:00 hod k dispozícii zjazdovky v lyžiarskom stredisku Mýto ski & bike centrum. Príspevok pre skialpinistov je vo výške 5 eur, zatiaľ čo sánkovanie a bobovanie je možné za príspevok 2,50 eur. Platba je možná iba kartou v online pokladni strediska. Lyžiarske stredisko Ski Tále sprístupnilo svoju najdlhšiu zjazdovku pre skialpinistov zdarma, deti na sánkach a boboch sa môžu bezplatne vyšantiť na detskej zjazdovke. Podporiť úpravu zjazdoviek v areáli však môžete zakúpením občerstvenia v bufete, ktorý je otvorený počas víkendov. V lyžiarskom stredisku Ski Telgárt taktiež ponechali zjazdovku otvorenú pre skialpinistov a sánkarov. Zastaviť sa na výbornú kávu môžete vo výdajnom okienku štýlovej kaviarničky Depo Café a jej kúpou tak podporiť aktivity strediska.

„Aj napriek tomu, že lyžiarske strediská na Horehroní prežívajú ťažké časy, vyšli v ústrety verejnosti a umožnili tak jednotlivcom vykonávať zimné športy na profesionálne upravených svahoch. Veríme, že verejnosť svojimi príspevkami túto snahu lyžiarskych stredísk v našom regióne podporí,“

hovorí výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Okrem možnosti skialpovania priamo v lyžiarskych strediskách ponúkajú Nízke Tatry aj dva skialpinistické areály. Zo spomínaného Telgártu je možné sa po červenej značke vybrať smerom do skialpinistického areálu Kráľova hoľa. Skialpinizmus v tomto areáli je povolený  od 15. decembra do 30. apríla v čase hodinu po východe a hodinu pred západom slnka rovnako ako v skialpinistickom areáli Chopok – juh. Bližšie informácie k skialpovaniu v regióne nájdete tiež na stránke www.turistika.horehronie.sk a www.horehronie.sk.

Potrebnú skialpinistickú výstroj si môže verejnosť zapožičať na základe telefonickej objednávky v Ski šport Bystrá, Active planet Skialp Point v Mýte pod Ďumbierom, v ISU športe v Brezne, na Horskej chate pod Kráľovou hoľou, v Ski Telgárt či Geo Športe Nemecká. Skialpinistom rovnako odporúčame poistenie do hôr a sledovanie aktuálnych podmienok a lavínovej situácie v horách.

Vďaka lyžiarskym strediskám, ktoré túto sezónu otvorili svoje profesionálne upravené zjazdovky pre individuálnych športovcov, majú skialpinisti na Horehroní aj napriek súčasným obmedzeniam rozšírené možnosti skialpovania, ktoré môžu využiť tak začiatočníci, ako aj pokročilí.

Zdroj a foto : TS REGIÓN HOREHRONIE – OOCR

Pozri tiež

Neznáme Pobaltie, jazyk a tradičné zvyky v Litve

Prví obyvatelia Litvy boli baltské kmene, ktoré začali v 10. storočí vytvárať organizovanú spoločnosť. Bolo to …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *