Atletika: V kladivárskom sektore Hrašnová spokojná s finálovou miestenkou, Kaňuchová mimo postupovú dvanástku

Slovenská kladivárka Martina Hrašnová postúpila na majstrovstvách Európy v holandskom Amsterdame do finále. V kvalifikačnej B-skupine skončila na piatom mieste výkonom 68,37 m a do 12-členného finále postúpila z desiatej pozície.

Členka tímu VŠC Dukla Banská Bystrica Veronika Kaňuchová naopak na európskom šampionáte končí, v kvalifikácii zaznamenala iba jeden platný pokus, výkonom 62,86 m skončila v kvalifikačnej A-skupine na nepostupovom 13. mieste.

 

„Nemala som asi svoj deň a mrzí ma, že najhorší výkon sezóny prišiel práve tu. Nejako ma opustila technika, neviem si to vysvetliť,“ vyjadrila sa po kvalifikácii pre Slovenský atletický zväz Kaňuchová.

 

„Prvý pokus ma trochu upokojil. Myslela som si, že bude stačiť, ale cítila som rezervy. Bolo to trochu dramatickejšie a napínavejšie, ako som očakávala. Som rada, že som vo finále. Vyskúšala som si pri rozcvičke aj hod, ktorý letel trochu ďalej ako ten kvalifikačný. V podstate môžem byť spokojná. Kruh je veľmi drsný, na mňa príliš pomalý, na čo doplatili niektoré dievčatá. Mala som tiež čo robiť, ale som rada, že to vyšlo,“ povedala úspešná kvalifikantka Martina Hrašnová.

 

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Na Halových majstrovstvách Slovenska v Banskej Bystrici chodkyňa Pernická 3 sekundy od rekordu starších žiačok

V sobotu 20. januára sa v Banskej Bystrici uskutočnili  Halové majstrovstvá Slovenska v chôdzi staršieho žiactva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *