Banská Bystrica išla krok za krokom

V meste pod Urpínom sa v sobotu 2. októbra uskutočnil nultý ročník športovo – charitatívneho podujatia „Banská Bystrica Krok za krokom“.  
Matúš Svinčák predniesol pár slov o zdravej chôdzi a o 10-tej slávnostne otvorili podujatie viceprimátor mesta Banská Bystrica Milan Lichý, organizátori podujatia Erika Karová, Miroslava Zvončeková, Jozef Hucman a ambasádor a autor podujatia Miroslav Kapusta. Svetielko nádeje zastupovala Vanda Prandorfyová. Celý deň akciou doprevádzala obľúbená moderátorka Anita Fáková a zvučil Peter Gazárek.

Po desiatej odštartoval najprv 32km trasu a neskôr detskú 2km trasu viceprimátor mesta Milan Lichý, ktorý v príhovore ocenil organizáciu podujatia a taktiež to, že pomáhať najviac zraniteľným je potrebné.

Na podujatí pomáhalo mnoho  dobrovoľníkov,  ktorí podporili projekt svojou aktivitou a štedrosťou. Nešlo o súťažné preteky, ale  o spoločný pochod,  či beh nesúci v sebe odkaz v transformácii výdaja dobrej energie, smerujúcej k detským onkologickým pacientom, čím sa mala naplniť  myšlienka OZ Svetielka Nádeje – Veľká pomoc malým hrdinom!

Cieľom bolo pešo, zrýchleným krokom, alebo  behom, obísť Banskú Bystricu v jej užšom intraviláne a pokúsiť sa v časovom limite do 6 hodín, prejsť celkom 32 km, čo sa podarilo vyše 30 ľuďom, niektorí sa zapojili ako štafeta, niektorí si prešli svojich “ 5km.  Veľký okruh zahŕňal okrem starého mesta, aj jeho najväčšie sídliskové časti, ako Kráľová, Radvaň, Podlavice, Fončorda, Sásová, Rudlová, Majer a Uhlisko.  Do podujatia sa zapojili aj občianske rady Radvaň, Kráľová, Fončorda, v ostatných mestských častiach pomáhali mnohí dobrovoľníci. Ako prvý prišiel do cieľa s časom 3,33 hod. p. Môcik. Na trasách pomáhali aj vedúci trás Milan Belko, Ján Bradňaský, Jakub Forgács. 

Záujem bol o aj o menšiu bezbariérovú 2km trasu do ktorej sa zapojili rodiny s deťmi, mamičky a ockovia s kočíkmi. Cestou sa zastavili na detskej atletike a vyskúšali si svoje vedomosti vo vedomostnom kvíze o Banskej Bystrici.

Obohatením podujatia boli vystúpenia mnohých umelcov, ako David Bílek, Libuša Mažgútová, Soňa Kopčanová, Igor Šimeg, Roman Buhovecký, Jozef Mareš i Jozef Mak.  Nechýbali aktivity pre deti, karaoke, súťaže v spievaní a bohatá tombola.

Celý výťažok z podujatia poputuje pre OZ SVETIELKO NÁDEJE, z účtu na ktorý môžu ľudia neustále prispievať (ČÚ SLPS: SK31 0900 0000 0051 0953 4391) Celková suma bude  venovaná 14. októbra v rámci štvrtého z tohtoročným cyklov, už XI. ročníka Ars Poetica Neosoliensis, o 17,00 hod., na mestskej radnici v Cikkerovej sieni  zástupcom OZ SVETIELKO NÁDEJE.

Organizátori na sociálnej sieti napísali:

„BOJUJEME ĎALEJ
Hlavná časť akcie KROK ZA KROKOM je síce za nami, slniečko nám doprialo krásny deň, účastníci boli na miestach, kam by inak nezablúdili, videli miesta, o ktorých ani nevedeli, že existujú. Spoznali svoje mesto z inej stránky a pomohli deťom, ktorým osud z nepochopiteľných príčin nadelil starosti a život, ktorý by sme si nikto neželali. Finančná pomoc je to NAJMENEJ, čo im môžeme poskytnúť. O lieky majú postarané, o zdravotnú starostlivosť tiež. To, s čím im my môžeme pomôcť, je zvýšenie komfortu ich života.
Akcia KROK ZA KROKOM ešte oficiálne nekončí a stále môžete prispieť ľubovoľnou sumou na transparentný účet.
Do 13.10 je účet otvorený a môžete naň ešte posielať peniaze. Keď už to neurobíte z nezištných dôvodov, spravte to zo zištných. Kúpte si pár schodíkov do neba. Pri záverečnom účtovaní sa zídu.“
Podujatie podporili vydavateľstvo CBS, Horský hotel Šachtička, Mesto Banská Bystrica, La Roche-Posay, spoločnosť Tupperwear Banská Bystrica, EK-PROMOTION, Vitar očná optika MON, Donovalkovo, IN TAXI, Cartel, Cofee Bar  & Kitchen  Pizzeria Evijo Rochester Ginger, Nordic Walker Online, cukráreň Eufória BB, Tortičky od Inušky, Handmade by Beata, Fitshaker, Zvolenský, Predobro.sk, BB FM rádio, Dnes 24, WGO, Harmanecké papierne, Bystrica SiTy,  reklamná agentúra Media, športový klub Achilles Handlová.
zč, foto: bb Krok za krokom

Pozri tiež

Veľké zábavné šialenstvo „Hurá Prázdniny“ vypukne poslednú júnovú sobotu

Veľkolepé podujatie Hurá prázdniny sa blíži Posledná sobota školského roku bude patriť v Banskej Bystrici …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *