Banskobystrickí chodci úspešne na Olomouckej dvadsiatke

NA 56. ROČNÍKU OLOMOUCKEJ DVADSIATKY v atletickej chôdzi zvíťazili v mládežníckych kategóriách pretekári z banskobystrického športového klubu ŠK BCF Dukla Banská Bystrica, kde obsadili dve zlaté pozície, tri strieborné  a jednu bronzovú. 

Na Veľký piatok  15. apríla sa uskutočnili v Smetanových sadoch chodecké preteky vo svojom tradičnom jarnom termíne a opäť tak otvorili chodeckú sezónu v Čechách.

V pretekoch najmenších na 1000 m triumfovali iba 9-ročný  Michal Benčík kvalitným časom 4:53,30, druhé miesto si vybojoval Michal Kučera (5:48,10), štvrté miesto Matias Svitač (6:09,6) piaty prišiel do cieľa Filip Benčík a šiesty s osobným rekordom Lukáš Kristián Kara všetci  z klubu ŠK BCF Dukla BB. V kategórii dievčat dominovala na 2.mieste  Laura Erneková, pred Petrou Lopatkovou. Ako štvrtá prišla do cieľa Tatiana Tkáčová a prvýkrát sa postavila na štart v zahraničí aj Viktória Černecká, ktorá prišla do cieľa ako desiata z 19 pretekárok.
Na 3000m dosiahol najlepší čas 13:16 min talentovaný Lukáš Rosenbaum a ako štvrtý prišiel do cieľa Jakub Mažgút (15:39), šiesty prišiel Šimon Bátovský (16:17) a desiaty Samuel Harman (17:39) zo 17 tych pretekárov.
12-ročná Dominika Pernická bola časom 15:43 druhá v ženskej kategórii na 3000m.
Olomoucká dvacítka opäť úspešne pre športový klub BCF Dukla BB.
Do mesta pod Urpínom doniesli 6 medailových umiestnení 2 zlaté, 3 strieborné a 1 bronzovú medailu.
„Teším, sa úspešnému zvládnutiu pretekov, kde nikto nevzdal. Po pretekoch sme išli s deťmi navštíviť Olomoucké ZOO a parádne sme sa zabavili. Všetky deti dnes úspešne reprezentovali nielen náš klub, ale  i našu krajinu a naše mesto.“
povedala riaditeľka klubu Erika Karová.

V súťaži veteránov na 10 km jasne zvíťazil skúsený 44-ročný Milan Rízek (Atletika ŠK Skalica) výkonom 46:08 min.

Počas 56 rokov histórie Olomouckej dvadsiatky pretekalo v Smetanových sadoch niekoľko československých i svetových chodeckých reprezentantov v čele s olympijskými víťazmi Jozefom Pribilincom a Matejom Tóthom,  alebo  európskou medailistkou Anežkou Drahotovou.

zč, foto: šk bcf dukla bb, Černecká

 

Pozri tiež

Na Halových majstrovstvách Slovenska v Banskej Bystrici chodkyňa Pernická 3 sekundy od rekordu starších žiačok

V sobotu 20. januára sa v Banskej Bystrici uskutočnili  Halové majstrovstvá Slovenska v chôdzi staršieho žiactva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *