Banskobystrickí hokejbalisti v skromnej zostave potrápili favoritov

Uplynulý víkend sa v záhorskej obci Gajary uskutočnil už 5. ročník hokejbalového turnaja o Pohár Starostu obce – Starosta Cup 2015. Pravidelným účastníkom turnaja sú aj banskobystrickí hokejbalisti.

Tento ročník turnaja sa niesol najmä kvôli extrémnym teplotám a dovolenkovému obdobiu v skromnejšom duchu. Kvalita turnaja však bola po hernej stránke výborná, čo potvrdzuje aj menoslov účastníkov – Gajary Flames, No name Nitra, extraligista Jokerit Petržalka, nováčik extraligy D.C.S.I. Diaková, Výber Bratislavy v zostave aj s dvomi aktuálnym majstrami sveta v hokejbale zo švajčiarskeho Zugu – Dankom a kapitánom reprezentácie Minárikom a samozrejme Banská Bystrica.

Banskobystričanom sa žiaľ pred turnajom nevyhli problémy so zostavou, keď mnoho členov tímu sa nemohlo zúčastniť turnaja z rôznych dôvodov. Súpisku tvorilo len osem hráčov v poli a brankára, čo pri systéme turnaja predpovedalo, veľkú kondičnú náročnosť. Celkovo sa ale Bystričania na turnaji nestratili a v silnej konkurencii obsadili 5. miesto. Vysoké prehry zaznamenali len s finalistami z Bratislavy a Diakovej. Tieto tímy však boli o výkonnostnú triedu vyššie pred všetkými ostatnými. Ostatné tri zápasy boli mimoriadne vyrovnané, avšak priniesli našim hráčom len jedno víťazstvo.  Turnaj napokon vyhrala Bratislava pred Diakovou, v súboji o bronz uspel po nájazdoch Jokerit a štvrtá skončila Nitra. Domáce Gajary obsadili posledné miesto za našimi chlapcami.

Andrej Nemček na záver turnaj zhodnotil takto: „V tomto letnom období sa veľmi ťažko skladal tím, no sme pravidelnými účastníkmi tohto príjemného tradičného turnaja. Preto sme napriek problémom so zostavou chceli turnaj odohrať. Ďakujem aj chlapcom, ktorí prišli z Bratislavy, resp. Čadce, vypomôcť na tento turnaj, lebo bez nich by sme ho neodohrali. Zhoda okolností – extrémne teplo, úzky káder a v rozhodujúcich okamihoch nedostatok športového šťastia a síl nás podľa môjho názoru stáli zápas o tretie miesto. Finalisti boli skutočne skvelí, ale myslím si, že keby sme boli aspoň na dva kompletné útoky, pobili by sme sa o bronz. Napriek tomu klobúk dolu pred všetkými hráčmi a skvelou súdržnou partiou. To je to, na čo sa pri každom turnaji s chlapcami najviac teším a na čo potom radi neskôr spomíname.“

Zostava Banskej Bystrice: Ján Náter – Tomáš Guttmann, Richard Hajduk, Lukáš Melichar, Aleš Melichar, Tomáš Holík, Peter Gabriš, Tomáš Urbaník, Andrej Nemček (Kapitán)

TS (Banskobystrická hokejbalová únia)

Pozri tiež

Organizátori hokejbalových MS spustili predaj vstupeniek

Organizátori MS v hokejbale spustili v piatok prvú fázu predaja lístkov na svetový šampionát, ktorý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *