Foto: „Barani“ si idú tvrdohlavo za svojim cieľom

Aj v druhom finálovom zápase zvíťazili na domácom ľade dvojnásobní majstri z Banskej Bystrice.

Banskobystričania nielenže získali druhý finálový bod, no natiahli sériu výhier nad Nitrou na neskutočných 16 zápasov za sebou. Hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v stredu nad HK Nitra 3:1. Stav série tak upravili na 2:0 a do Nitry pocestujú s obrovskou výhodou. Naopak Nitrania budú v domácom prostredí pod tlakom. Sú však odhodlaní bojovať, čo dokazuje ich nasadenie v oboch odohratých finálových zápasoch.

Celý štadión potešila zlatá biatlonistka

Anastasia Kuzminová prišla podporiť domácich hráčov a za obrovského aplauzu vhodila úvodné buly. Trojnásobnej olympijskej víťazke a čerstvej majsterke sveta v biatlone tlieskal celý štadión. „Ďakujeme, ďakujeme“, skandovali fanúšikovia oboch tímov a skromná Nasťa rozdávala úsmevy ku všetkým tribúnam, na ktorých bolo presne 2 813 divákov.

HC ´05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), stav série – 2:0

Góly: 23. Šťastný (Matoušek, Šoltés), 33. Southorn (Bartánus, Higgs), 60. Higgs (Lunter, Šoltés) – 30. Kerbashian (McCormack)

Vylúčenia na 2 min.: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Vladimír Baluška, Miroslav Štefik – Jozef Tvrdoň, Michal Orolín 

Zostavy: HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Marshall, Mihalik, Southorn, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík – Selleck, Faille, Asselin – Lunter, Higgs, Bartánus – Zigo, Surový, Lamper – Matoušek, Šťastný, Šoltés – Češík

HK Nitra: Šimboch – Mezei, Rais, Korím, McCormack, Pupák, Versteeg, Morrison, Sloboda – Fominykh, Čaládi, Lantoši – Scheidl, Šiška, Kebashian – Buček, Bortňák, Minárik – Pätoprstý, Slovák, Hrušík

Finále sa presúva do Nitry, kde hokejisti odohrajú tretí a štvrtý zápas. V sobotu nastúpia finalisti proti sebe o 18.00 hod. a v nedeľu sa začne hrať o 19.00 hod.

mp

 

Pozri tiež

Foto: Finále Žiackej chodeckej ligy v meste pod Urpínom opäť úspešne

V Banskej Bystrici sa vo štvrtok 23. mája 2019 uskutočnilo piate kolo a zároveň aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *