Blíži sa 11. ročník Banskobystrického maratónu, počítať treba s dopravnými obmedzeniami

V sobotu, 4. júna 2022 sa v meste pod Urpínom uskutoční jediný večerný maratón v strednej Európe a tretí najväčší maratón na Slovensku.

Všetci záujemcovia sa stále môžu zaregistrovať na tomto odkaze. Tradičné podujatie, na ktorom sa pravidelne stretávajú bežci z rôznych kútov sveta, budú sprevádzať dočasné dopravné obmedzenia. Obyvateľov a návštevníkov preto žiadame o trpezlivosť, zvýšenú pozornosť a ohľaduplnosť.

Štart, ako aj cieľ bude situovaný pred nákupným centrom Europa Shopping Center. Z tohto dôvodu dôjde v čase od 15:00 do 23:00 hod. na niektorých úsekoch k obmedzeniu dopravy a vybraných spojov MHD.

Úplne bude uzatvorená cesta na Námestí Slobody, cesta I/66 popri Hrone od križovatky s Námestím Slobody po veľký kruhový objazd pri Europa SC. Uzávierka bude ďalej pokračovať na Námestie Ľudovíta Štúra, Sládkovičovu ulicu až po odbočku na Pršiansku terasu. Dopravne nedostupná bude tiež Kalinčiakova ulica. Obmedzenia sa budú výrazne týkať aj liniek MHD.  Väčšina z nich bude presmerovaná na obchádzkové trasy a niektoré linky nebudú obsluhované vôbec. Presný zoznam obmedzení MHD nájdete na tomto odkaze.

Obyvateľov prosíme o zhovievavosť. Za prípadné vzniknuté komplikácie súvisiace s uzávierkami sa ospravedlňujeme.

Bližšie informácie o podujatí nájdete na www.marathonbb.com. Tlačová konferencia sa k podujatiu uskutoční zajtra, 3. júna 2022 o 9:00 hod. v ESC.

Mesto Banská Bystrica, Dominika Adamovičová , foto :Mesto BB

Pozri tiež

SAD Zvolen na súde žiada platbu za neodjazdené kilometre, poslanci ho vyzvali, aby žalobu stiahol

Krajské zastupiteľstvo dnes prijalo uznesenie, ktorým vyzýva dopravcu SAD Zvolen, aby stiahol svoju žalobu o uhradenie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *