Bodová žatva pre Brusno

V sobotu popoludní sa v Brusne uskutočnil ďalší volejbalový zápas prvej ligy žien, tentokrát proti súperkám z ŠK ELBA Prešov.

Zápas dopadol podľa očakávaní. Brusnianky, ako papierový favorit, mali iba s jedným menším zaváhaním vývoj zápasu vo svojich rukách. Šancu ukázať svoje volejbalové schopnosti dostali viaceré mladé hráčky. Vtedy sa už zdalo,  že Prešovčanky vyrovnajú na 1:1, keď viedli v sete v pomere 8:19. Mladé bojovníčky Brusna však ukázali, že vedia zabojovať aj za zlého stavu a ukázali silu kolektívu. Aj vďaka vynikajúcemu podaniu Peťkovej sa podarilo tento z pohľadu Brusna nepriaznivý vývoj setu otočiť a zvíťaziť v ňom v pomere 25:22. V konečnom dôsledku tak Brusno zvíťazilo v oboch zápasoch v pomere 3:0 na sety.

VK Kúpele Brusno – ŠK Elba Prešov 3:0 (16, 22, 17)   a   3:0 (15, 11, 15)

Kadetky cestovali v nedeľu do Čadce. Zápasy mali podobný priebeh ako predošlý deň v Brusne proti Prešovu. Takztiež dostali priestor na ihrisku viaceré hráčky. Na rozdiel od sobotňajších zápasov sa však Brusniankam nepodarilo zopakovať úspešné otocenie nepriaznivého skóre v treťom sete, ktorý tesne prehrali 26:24. Následne hráčky Brusna však už nič nenechali na náhodu a bodovali naplno.

TJ Lokomotíva Čadca – VK Kúpele Brusno 1:3 (-10,-19, 24,-15)   a   0:3 (-17,-13,-21)

Volejbalistky v Brusne sa stále zlepšujú a vidieť to i na výsledkoch, zatiaľ čo v úvode sezóny boli ešte neisté a zohrávali sa, body tiež získavali ťažšie, teraz je to úplne inak a u ostatných súperiek si vybojovali patričný rešpekt. Najbližšie pocestujú Brusnianky do Púchova (10.3.2018) a o týždeň na to doma privítajú súperky zo Žiaru nad Hronom (17.3.2018), posledný zápas odohrajú v Prešove (24.3.2018).

zdroj: VK Kúpele Brusno

Pozri tiež

Úspešný víkendový volejbalový maratón V Brusne

V sobotu 17.3. o 9:00 začal v Brusne víkendový volejbalový maratón. Ako prvé na domácu …