Záhorácka 20tka foto: Ján Luky

Bohatá pohárová žatva z 51. ročníka Záhoráckej dvadsiatky do mesta pod Urpínom

Bohatá pohárová žatva z 51. ročníka medzinárodných pretekov v atletickej chôdzi Záhoráckej dvadsiatky pre športový klub BCF Dukla Banská Bystrica.

V Borskom Mikuláši sa uskutočnili v stredu (30. septembra) najstaršie chodecké preteky na Slovensku „Záhorácka 20“ ako aj Majstrovstvá Slovenskej republiky mužov a žien v chôdzi na 10 km, ako aj juniorov a junioriek.

V hlavnej kategórii mužov na 10 km premiérovo zvíťazil Miroslav Úradník z banskobystrickej Dukly časom 42:13 min pred skalickým veteránom Milanom Rízekom (44:28) a ďalším chodcom Dukly Ľubošom Machníkom (53:07).

Ženskú desiatku pri neúčasti slovenskej jednotky Márie Katerinka Czakovej vyhrala Klaudia Žárska (Dukla, tréner Roman Benčík) za 50:57 min a prvý raz si vychutnávala radosť z triumfu na seniorskom šampionáte. Ďalšie dve medailové pozície patrili Dubničanke z AK Spartak Hane Burzalovej (53:27) a Eme Hačundovej z MŠK Borský Mikuláš (53:52).

Na 10km trati v kategórii junioriek na MSR sa umiestnila zo ŠK BCF Dukla BB na 3. mieste premiérovo Barbora Brnáková (1:01.55) a taktiež v juniorskej kategórii na 10km Michal Duda (50:48) krásne 3. miesta. V kategórii veteránok ako druhá prišla do cieľa Miriam Lapinová.

Medzi prípravkou sa na 1000m trati umiestnil na 2. mieste Matúš Latinák(6:09), medzi  najmladšími žiačkami na 1000m zvíťazila Dominika Pernická (4:56), ktorá prekonala svoj minuloročný traťový rekord o 9 sekúnd. V kategórii mladších žiakov na 2000m zvíťazil Šimon Bátovský (10:49), druhý prišiel do cieľa Samuel Harman (11:28) a v kategórii najmladších žiačok na 2000m prišla do cieľa štvrtá Michaela Lapinová (12:01). V kategórii starších žiakov na 3000m triumfoval  Jakub Bátovský (13:33). Krásne 3. miesto si odniesla v kategórii starších žiačok na 3000m  Nina Poštová (17:14). Mladé šposrtové nádeje trénujú pod taktovkou trénerov Juraj Benčíka a Ľuboš Machník.

Do Banskej Bystrice putujú opäť cenné trofeje.

FAKTY Z BORSKÉHO MIKULÁŠA

MUŽI (10 km/M-SR): 1. Úradník (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 42:13, 2. Rízek (AŠK Skalica) 44:28, 3. Machník (Dukla) 53:07.

ŽENY (10 km/M-SR): 1. Žárska (Dukla) 50:57, 2. Burzalová (AK Spartak Dubnica) 53:27, 3. Hačundová (MŠK Borský Mikuláš) 53:52.

JUNIORI (10 km/M-SR): 1. D. Kováč (ŠK ŠOG Nitra) 43:58, 2. Mencel (AK ZŤS Martin) 50:03, 3. Duda (ŠK BCF Dukla B. Bystrica) 50:48.

JUNIORKY (10 km/M-SR): 1. K. Devaldová 52:37, 2. Hakulinová (obe Slávia TU Košice) 55:43, 3. Brnáková (ŠK BCF Dukla) 1:01:55.

ek, saz, FOTO JÁN LUKY, B. Brnáková, N. Poštová

Pozri tiež

Participatívny proces zameraný na obnovu mestského parku je ukončený, vyjadriť sa k nemu môže široká verejnosť

Cieľom participatívneho procesu bolo počas posledného polroka zvyšovať povedomie o histórii parku, informovať o limitoch z hľadiska …