Bystričania predstavili nové logo klubu a publikáciu

Vedenie HC ’05 iClinic Banská Bystrica predstavilo na tlačovej konferencii nové logo klubu a publikáciu s názvom „11 baraních rokov“.

Inovácia loga má moderný dizajn a vystihuje odhodlanie získať v novej sezóne v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži majstrovský titul.

„V starom logu bol zobrazený baran so sklonenou hlavou, čo už podľa nášho názoru dostatočne nevyjadruje emócie, vlastnosti a filozofiu klubu. Preto sme sa rozhodli urobiť radikálny krok vpred a výsledkom je nový výraz bystrického barana. Ten je už plný sily a bojovnosti, lepšie korešponduje so štýlom hry a výsledkami tímu v ostatných rokoch. Práve naše hlavné prednosti – bojovnosť a vytrvalosť sa stali základom pri návrhu a tvorbe nového loga,“

prezradil dôvody zmeny riaditeľ banskobystrického klubu Michal Longauer.

Popri hlavnom logu vznikla aj séria podporných log so štylizovanou korunou slobodného kráľovského mesta, fragmentom mestskej zástavy a názvom mesta.

„Týmto chceme zdôrazniť našu príslušnosť k Banskej Bystrici. S predchádzajúcim logom získal náš hokejový klub veľa úspechov okrem jediného, a to majstrovského titulu. Veríme, že s novým logom sa to v nasledujúcej sezóne podarí,“ dodal Longauer.

S novým logom na dresoch budú hrať hokejisti spod Urpína už v najbližších prípravných augustových zápasoch pred novou sezónou Tipsport ligy a samozrejme i v súťažných dueloch od prvého kola základnej časti. Veria, že im prinesie šťastie.

„Je to príjemná zmena. Logo je moderné a charakterizuje naše vlastnosti, odhodlanie, bojovnosť a silu. Posledné dva roky sme boli v extralige druhí, takže veríme, že budeme teraz ešte silnejší s týmto logom a podarí sa nám s ním dostať až na vrchol,“

netajil útočník „baranov“ Tomáš Matoušek. Banskobystrický klub sa po jedenástich rokoch rozhodol zmapovať aj históriu a účinkovanie svojich mužstiev v slovenských súťažiach. Vydal publikáciu s názvom „11 baraních rokov“, v ktorej ponúka atraktívne fotografie, texty a štatistiky od vzniku až po súčasnosť značky HC ’05.

tasr, foto: tasr

Pozri tiež

Video│Blafák – Zlatý hetrik

Tri tituly po sebe, roky hokejového ošiaľu v Banskej Bystrici, 6. titul Mateja Češíka, kanadsko-americko-slovenská …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *