Foto : Bystričania privítali na námestí zlatého Mateja Tótha

O 18.00 sa hore námestím viezol v sprievode zástav náš očakávaný víťaz z Pekingu – Majster sveta v chôdzi na 50km Matej Tóth. Okamžite ho obklopili fotografi a ľudia, podávali mu ruky, blahoželali k obrovskému úspechu a cez dav ľudí sa Matej dostal až k pódiu, kde dojatý dvíhal slovenskú zástavu. Radosť, ktorú prežil po prekročení cieľovej čiary si teraz mohol vychutnať zo všetkými svojimi fanúšikmi, ktorí prišli na námestie SNP v Banskej Bystrici. Pri premietaní záberov z Pekingu, keď znela slovenská hymna si málokto všimol, že Matej Tóth ako pravý športovec a srdcom hrdý Slovák, si hymnu zaspieval znova a oči sa zaleskli nielen jemu.

Ešte predtým ako  sa Matej rozdelil o svoju radosť zo zlata na pódiu absolvoval na Radnici tlačovú konferenciu. Vedenie mesta si pre Majstra sveta pripravilo prekvapenie v podobe krásnej torty a v pamätnej knihe pribudol aj Matejov podpis. Primátor mesta Banská Bystrica využil túto jedinečnú príležitosť a priamo pred novinármi oslovil víťaza s prosbou o to, aby sa stal tvárou mesta Banská Bystrica v kandidatúre na Európske mesto športu 2017. Reakcia úspešného športovca bola spontánna:

„Myslím si, že je to veľká česť byť oslovený a takáto výzva sa neodmieta.“

Nuž máme v meste ďalšieho športovca s veľkým úspechom a hoci pochádza z Nitry, sám chodec povedal, že po milom privítaní a poďakovaní si Bystričania definitívne získali jeho srdce. Nie je sa čo diviť, ľudia s nášho mesta si úspech vážia a navyše známy atlét žije pod Urpínom už dlhšie s celou rodinou.  Za všetkým občanov dostal historicky prvý majster sveta v atletike od primátora aj ďakovný list a „pozvanie“ na ďalšie pódiové stretnutie po Olympiáde v Rio de Janeiro 2016, kde celé Slovensko bude držať majstrovi sveta palce. Sme radi, že Ťa máme.

mp

Pozri tiež

OLYMPIJSKÝ ŠAMPIÓN MATEJ TÓTH SPOKOJNÝ S KEMPOM V MELAGU

OLYMPIJSKÝ ŠAMPIÓN MATEJ TÓTH SPOKOJNÝ S KEMPOM V MELAGU: VŠADE BOLO MŔTVO, AJ HLAVNÚ CESTU …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *