Chodecké talenty z mesta pod Urpínom

Úspechy na majstrovstvách Slovenskej republiky  starších žiakov a žiakočok, juniorov a junioriek v Trnave boli opäť napínavé. V kategórii starších žiakov na 3000m v atletickej chôdzi sa najviac darilo žiakom z banskobystrického športového klubu  BCF Dukla Banská Bystrica. Starší žiaci triumfovali a obsadili všetky medailové miesta. Majstrom Slovenska v chôdzi na 3km sa stal Jakub Bátovský s osobným rekordom 13:13.90, druhé miesto obsadil Filip Krestianko s časom 14:14.18 a tretie miesto  vybojoval Šimon Bátovský s časom 16:56.12. Osobný rekord si urobil aj ich klubový kolega Samuel Harman, ktorý skončil na piatej priečke. V kategórii dievčat na 3000m sa z banskobystrického klubu najviac darilo  Bibiáne Jančovej, ktorá sa umiestnila na 4. mieste pred Ninou  Poštovou.

Päťnásťročný Jakub Bátovský (ŠK BCF Dukla BB), syn olympionika Miloša Bátovského a zverenec legendárneho trénera Juraja Benčíka  je držiteľ tohtoročného slovenského rekordu  z 55. ročníka P-T-S mítingu v Šamoríne (11.9.). Výrazne zlepšil slovenský rekord v kategórii starších žiakov o vyše 21 sekúnd  na 12:35,34 min. Doteraz patril Petrovi Grófovi, ktorý 12. 9. 2002 dosiahol v Hodoníne 12:56,41 min.

„V klube nás teší, každé víťazstvo našich detí a momentálne sú to kvalitné výsledky v atletickej chôdzi. Za víťazstvami je skrytá kvalitná práca našich trénerov, funkcionárov, spolupráca s rodičmi i deťmi samotnými. Tešia ma všetky úspechy a samozrejme aj osobné rekordy, ktorých bolo tento rok veru dosť. Darí sa aj našim mladým atlétkam v behoch a stále sa objavujú mladé talenty, ktoré sa snažíme podporovať. „

povedala riaditeľka ŠK BCF Dukla BB, Erika Karová

Medzi mladé úspešné chodecké nádeje patrí aj  talentovaný Patrik Nemčok, ktorý  si urobil opäť osobný rekord v atletickej chôdzi na 3000m na P-T-S mítingu v Šamoríne v kategórii mužov (12:07.86) a  Michal Duda.

zdroj a foto: ŠK BCF Dukla BB

 

Pozri tiež

Vesmírne divadlo v kaštieli

Milovníci vesmíru a detskej kreativity si prídu na svoje v Stredoslovenskom múzeu vďaka vesmírnemu výtvarnému divadlu. Priestory …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *