Ďalšie úspechy našich športovcov na EYOF-e

Tenistka Renáta Jamrichová zabojuje o medailu vo dvojhre. Dnes zvíťazila vo štvrťfinále v pozícii nasadenej jednotky nad Irem Kurtovou z Turecka 6:4, 4:6 a 6:3. Postúpila tak medzi najlepšie kvarteto. Súčasne sa dokázala prebojovať do semifinále i v miešanej štvorhre. Spolu s Danielom Balaščákom zdolali švédske dou Linea Bajraliuová, Patrik Munkhammar 5:7, 6:4, 10:4. V semifinále sa Jamrichová a Balaščák stretnú s Dariou Bibaninovou a Linusom Lagerbohmom z Fínska.
Atlétka Daniela Hlavatá postúpila do finále v skoku do výšky. V kvalifikácii sa jej podarilo skočiť osobný rekord 170 cm, vďaka čomu v kvalifikačnej B-skupine obsadila šiestu priečku. Finále dievčat je na programe zajtra po 10:00 hod.
Džudista Gabriel Čopák zvíťazil v prvom aj druhom kole kategórie do 81 kg. Najskôr zdolal Hristijana Gligoroskiho zo Severného Macedónska na ippon a následne i Taliana Francesca Sansonettiho na ippon aj na wazari. Vo štvrťfinále kategórie do 81 kg však už neuspel. Francúzovi Thomasovi Puchlymu podľahol na wazari. Nevydarila sa mu ani repasáž, v ktorej ho Estónec Karl Johannes Pilt zdolal na ippon.
Atlétka Tereza Beňová postúpila v behu na 200 metrov do finále. Časom 24,95 sekundy si zaistila vo svojom semifinále štvrté miesto.
Slovensko má ďalšie dva cenné kovy
Na EYOF Banská Bystrica 2022 získala bežkyňa Lenka Gymerská striebornú medailu v behu na 400 metrov. V dnešnom finále dosiahla čas 55,23 s. Za držiteľkou zlata Edanur Tulumovou z Turecka zaostala o 18 stotín.
O ďalšie bronzové prekvapenie sa postarala reprezentantka Anna Šimková. V skoku o žrdi skočila 380 cm.
Zajtra môžeme očakávať ďalšie cenné kovy pre Slovensko. Tenisová dvojica Renáta Jamrichová a Daniel Balaščák majú isté minimálne strieborné medaily v miešanej štvorhre. V dnešnom semifinále zdolali fínsku dvojku Linusa Lagerbohma, Dariu Bibaninovú po boji 7:5, 6:7 a 10:6 v majstrovskom tajbrejku. V zajtrajšom finále mixu ich čaká rumunský pár Gabriel Ghetu, Eva Ionescuová.

Ďakujeme a naďalej fandíme mladým športovým talentom a držíme palce.

Red., foto: A. Galica/ R. Benický

Pozri tiež

Participatívny proces zameraný na obnovu mestského parku je ukončený, vyjadriť sa k nemu môže široká verejnosť

Cieľom participatívneho procesu bolo počas posledného polroka zvyšovať povedomie o histórii parku, informovať o limitoch z hľadiska …