Ďalšie víťazstvá mladých plavcov UMB – tentoraz v Poľsku

Poľské mesto Cieszyn bolo v 25-metrovom bazéne hostiteľom početnej konkurencie

401 pretekárov zo 40 klubov z Poľska, Ukrajiny, Maďarska, Čiech a Slovenska na medzinárodnom plaveckom mítingu „ PUCHAR MTP DELFIN CIESZYN “.

Peter Perašín (prvý zľava)

Banskobystrické plávanie reprezentovalo na tomto podujatí 16 pretekárov z Plaveckého oddielu UMB Banská Bystrica. Súťažilo sa v štyroch vekových kategóriách. Mladí plavci spod Urpína znovu zanechali v zahraničí veľmi dobrý dojem, čo potvrdili ziskom 4 zlatých, 5 strieborných a 2 bronzových medailí ako aj ďalšími solídnymi umiestneniami.

V kategórii mladších žiakov si najlepšie počínala LUCIA HOVORKOVÁ, ktorá sa postavila na najvyšší stupienok 2 razy a to v disciplínach 100 m motýlik a 200 m polohové preteky. Striebornú medailu si vyplávala na 100 m voľný spôsob a svoju kolekciu medailí všetkých kovov doplnila bronzom v disciplíne 100 m znak. Veľmi dobre si počínala aj EMMA BITALOVÁ, ktorá si z Poľska taktiež odváža medaile všetkých kovov. Zvíťazila v disciplíne 100 m znak, strieborné medaile pridala na 200 m znak a 200 m polohové preteky a bronz jej patril v disciplíne 50 m prsia. Obidve pretekárky tak získali medaile vo všetkých disciplínach, v ktorých sa postavili na štart.

Medzi staršími žiakmi PETER PERAŠÍN zvíťazil na 100 m prsia. V disciplíne 100 m voľný spôsob, ktorá sa plávala po dopoludňajšej kvalifikácii na finále (6 najrýchlejších pretekárov sa predstavilo aj popoludní) obsadil zhodne 2. miesto, keď na víťazstvo mu veľa nechýbalo.

Peter Perašín, UMbĎalšiu striebornú medailu získal na 50 m prsia a na 100 m znak skončil na 7.mieste. KATARÍNA KORTÁNOVÁ vystúpila na strieborný stupienok v disciplíne 200 m znak.

Na 100 m voľný spôsob postupovala do finále ako piata najrýchlejšia, kde však svoju postupovú pozíciu neobhájila a skončila celkove na 6. mieste. V disciplíne 100 m znak obsadila 6.miesto. ZUZANE MOJŽIŠOVEJ jej štarty znamenali zlepšenia svojich najlepších osobných výkonov a medailové pozície jej len tesne unikali. Obsadila 2 x 4.miesto a tzv. „zemiakové medaile“ získala v disciplínach 100 m voľný spôsob (do finále postupovala zo 6.miesta) a 200 m polohové preteky. Aj LEOVI PETRIGAČOVI sa ušlo už spomínané nepopulárne 4. miesto (200 m znak), na polovičnej trati skončil na 5.mieste. Umiestnenia v prvej desiatke najlepších pretekárov zaznamenali v osobných zlepšeniach LUCIA VOLOŠINOVÁ, MAREK POLIAČIK a ALEXANDRA SÚLOVCOVÁ.

V juniorskej kategórii zaznamenal vzostup výkonnosti MICHAL MESÁROŠ v disciplínach 100 m znak a 200 m polohové preteky (umiestnil sa zhodne na 8. miestach). V prvej desiatke figurovali aj LUKÁŠ ANTALEC a AUREL BARTO.

Umiestnenia, ale hlavne solídne výkony mladých banskobystričanov vhodne zapadli do ich prípravy, ktorú by mali v júni zúročiť na národných šampionátoch.

Hovorková Lucia   Emma Bitalová

Text: PO UMB, Milan Záborský, Foto: Janka Potančoková  PO KTV UMB

Pozri tiež

Máte doma „malý talent“ ?

Úspešný plavecký oddiel UMB Banská Bystrica hľadá nové talenty Členovia Plaveckého oddielu Univerzity Mateja Bela Banská …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *