Disciplinárna komisia SZĽH vyhovela odvolaniu Nagya, skrátila mu trest

Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) v pondelok vyhovela odvolaniu Ladislava Nagya voči trestu z 14. novembra tohto roku. Skúsený útočník tak bude môcť nastúpiť za HC Košice už vo štvrtkovom zápase proti HK Orange 20.

Nagy pôvodne dostal za incident v stretnutí na ľade Martina (3:4 pp a sn) osemzápasový dištanc. Po zaplatení pokuty 300 eur a 70 eur správnych poplatkov požiadal po odpykaní si polovice trestu o prekvalifikovanie svojho skutku.

„Disciplinárna komisia po zvážení argumentov disciplinárne postihnutého hráča jeho žiadosti vyhovela, pretože pre takéto rozhodnutie sú splnené všetky formálne aj materiálne podmienky. Disciplinárna komisia zaujala názor, že časť trestu, ktorú doteraz disciplinárne postihnutý hráč vykonal, je dostatočnou zárukou toho, že v budúcnosti sa hráč obdobného konania vyvaruje. Disciplinárna komisia disciplinárne postihnutého hráča upovedomuje, že ak sa v uloženej skúšobnej dobe troch mesiacov previní tak, že mu za jeho nové previnenie bude uložený nepodmienečný trest, vykoná s týmto novým trestom aj zvyšok podmienečne odloženého trestu,“ píše sa v stanovisku DK zverejnenom na webe SZĽH.

Najlepší strelec Tipsport Ligy si neudržal nervy na uzde v tretej tretine stretnutia v Martine, keď sa mu nepáčilo vylúčenie za hru s vysokou hokejkou a po protestoch dostal od rozhodcov trest v hre.

„Netajím, že som z toho sklamaný a viac sa k tomu radšej vyjadrovať nebudem. Bol tam na mňa faul, ktorý rozhodca neodpískal. Trochu som vyskratoval a povedal som mu svoje. Poslal ma teda dole,“ uviedol Nagy pre hokej.sk.

Ladislav Nagy je aj napriek štvorzápasovej absencii stále najproduktívnejším hráčom HC Košice, keď v 19. zápasoch strelil 16 gólov a pridal 13 asistencií.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Foto: Banskobystrický zimný štadión plný Olympionikov

Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom šlágri 40. kola Tipsport ligy na vlastnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *