Dorastenky a ženy Dukly dominovali v prvom kole ligy v džude

Vysoká účasť ozdobila prvé kolo ligy dorastencov, dorasteniek, mužov a žien v džude, ktoré sa uskutočnilo túto nedeľu v meste pod Urpínom. Domáca Dukla Banská Bystrica patrila k tímom, ktoré dokázali postaviť družstvá vo všetkých štyroch súťažiach.

Prvé kolá ligy dorastencov, dorasteniek a žien prebiehajú turnajovým spôsobom jednotlivcov. Pretekári, ktorí sa umiestnia na pódiu v jednotlivých váhach, získavajú body do hodnotenia klubov. Podľa umiestnenia po prvých troch kolách budú ligy zakončené play-off turnajom, kde už nastúpia džudisti družstvo proti družstvu.

Svoju jasnú prevahu ukázali dorastenky Dukly. Z dievčat na súpiske zvíťazili vo svojich váhových kategóriách Križová do 44kg, Yemelyanova (UKR) do 48kg, Matuszeková do 57kg a Filkorová plus 70kg. Druhé miesto pridala Seková do 52kg a tretie miesto Fekiačová plus 70 kg. Bodový súčet banskobystrické dievčatá vyniesol jednoznačne do čela ligy dorasteniek pred JC Pezinok a Sláviu STU Bratislava.

Tak isto sa darilo aj ženám, kde štartovali aj dorastenky a opäť Filkorová a Seková prispeli svojimi prvými miestami k celkovému úspechu tímu žien. Víťazstvá pridali ešte skúsené pretekárky Bokorová do 57 kg, Riňáková do 70 kg a tretie miesto Škorňová vo váhe do 57 kg. Bystrické ženy zvíťazili pred JC Bardejov a Sláviou STU Bratislava.

Chlapci mali sťaženú pozíciu, pretože na ich súpiske zostali aj neobsadené váhy. Všetci do jedného však zabojovali a do bodového súčtu prispeli prvým miestom Ukrajinec Khudoba vo váhe do 55 kg, ktorý momentálne v bystrickej Dukle trénuje, druhé miesto pridal Meša do 73 kg a tretie miesta Dovičič do 66 kg a ešte len starší žiak Majerík do 55 kg. Dorastenci sa umiestnili po prvom kole z pomedzi 15 klubov na treťom mieste.

Vyvrcholením nedeľného programu bola súťaž družstiev mužov, do ktorej sa zapojilo 5 tímov. Banskobystričania po tesnej prehre 3:2 s STU Bratislava v ďalších zápasoch nenašli premožiteľa a tak odštartovali extraligový ročník mužov z druhej priečky.

ŠK DUKLA BB, Branislav Slaný, foto: ŠK DUKLA BB

Pozri tiež

Lesáci v Banskej Štiavnici sa učia na super-moderných strojoch, využívajú aj lanovku

Špičková lesnícka technika, nové odborné učebne či multifunkčné ihrisko.  To všetko získala Stredná odborná škola …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *