Dukla Banská Bystrica na domácom tatami v lige kraľovala

Dvakrát vstúpili džudisti Dukly Banská Bystrica tento víkend na ligové tatami a obidva razy urobili priaznivcom bystrického džuda na Štiavničkách obrovskú radosť.

V sobotu v treťom kole dorasteneckej ligy banskobystrické nádeje prvý krát zabojovali v kompletnej zostave a bolo z toho druhé miesto za Judo Klubom Martin a pred tretím ŠK Zemplín Michalovce. Mladí džudisti, odchovanci banskobystrických oddielov, potvrdili pred domácim publikom, že majú na to, atakovať medailové pozície v slovenskej dorasteneckej lige. Mesto pod Urpínom sa môže teda pýšiť nielen kvalitným džudom v seniorských kategóriách, ale čo je obrovským prísľubom do budúcnosti, aj v tých mládežníckych.

K úspechu Dukly prispeli svojimi víťazstvami Dalibor Ďurčo vo váhe do 55kg a Márius Fízeľ  vo váhe do 81 kg, druhými miestami Bruno Banský (do 50kg) a Ján Sršeň (do 55kg) a konečne tretími miestami Marek Poláček (do 60kg), Alex Barto (do 66kg) a Ján Lupták (do 73kg).

V nedeľu nasledovalo prvé kolo Extraligy mužov a tu domáca Dukla postavila dva tímy – tím Dukla A, vrátane najlepšieho slovenského reprezentanta Milana Randla a tím Dukla B, kde okrem rezervy Dukly zápasili aj úspešní dorastenci zo soboty. Spomedzi desiatich družstiev – účastníkov extraligy, Áčko Dukly sa prebojovalo do finále a Béčko do bojov o tretie miesto. Tu už ani jedno z bystrických družstiev nenašlo premožiteľa, a tak Dukla A v zložení Pentka, Jantek, Becík, Cesnak, Milichovský, Randl M. porazila MŠK Vranov nad Topľou a v prvom kole Extraligy mužov zvíťazila. Dukla B v zložení Poláček, Sršeň, Lupták, Randl R., Fízeľ, Hajás  po dramatickom priebehu boja o tretie miesto, kedy prvý vzájomný zápas s STU Bratislava skončil nerozhodne, v opakovanom dueli potvrdila úspešné víkendové vystúpene bystrických džudistov a obsadila tretie miesto.

Branislav Slaný

Pozri tiež

Víkend sa na Štiavničkách ponesie v znamení džuda

Športová hala Dukla na Štiavničkách bude počas tohto víkendu dejiskom už 7. ročníka jedného z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *