Finálové kolo Žiackej chodeckej ligy ide do finále

V meste pod Urpínom sa  dnes  11. mája 2023 uskutoční finále 5 kolovej súťaže v atletickej chôdzi Žiacka chodecká liga. Svoje sily v atletickej chôdzi si zmerajú žiaci a žiačky z 10 základných škôl. Do 16. ročníka finálového kola Žiackej chodeckej ligy sa prihlásilo vyše 90 pretekárov.

Toto kolo bude prebiehať na tartanovej dráhe pri základnej škole Radvanská, kde sa  sa postaví na štart vyše 90 pretekárov a ukáže, že sú praví športovci.  Do 5 kolovej súťaže sa zapoja deti nielen z Banskej Bystrice, ale aj zo Starej Turej, Čataja, Slovenskej Ľupče a Nemiec.

Hlavným organizátorom podujatia je športový klub BCF Dukla Banská Bystrica, spolu s VŠC Dukla Banská Bystrica, ZŠ s MŠ Radvanská 1, Banská Bystrica.

Ocenenie si odnesú nielen jednotlivci finálového kola, ale aj jednotlivci celkovo za všetky štyri kolá. Odovzdaná bude aj trofej za najlepší výkon kola.

Ohodnotené budú aj družstvá a školy, ktoré si odnesú cenné trofeje. V bodovom hodnotení je zatiaľ na prvom mieste  ZŠ s MŠ  Radvanská, Banská Bystrica, na druhej priečke  ZŠ Gaštanová, Banská Bystrica a tretie miesto patrí zatiaľ  ZŠ Spojová Banská Bystrica. O tom kto sa stane víťazom 16. ročníka Žiackej chodeckej ligy si musíme ešte počkať.

Red.

 

Pozri tiež

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone aj s medzinárodnými televíznymi prenosmi

V dňoch 23. – 24.05. 2023 sa uskutočnila v Osrblí inšpekcia Medzinárodnej biatlonovej únie a zároveň aj inšpekcia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *