Foto: Banská Bystrica išla krok za krokom

V krásne jesenné slnečné počasie v sobotu  4.novembra sa uskutočnilo netradičné športovo charitatívneho  podujatie Banská Bystrica krok za krokom, už tretí ročník. 

V chladnejšie dopoludnie sa v Parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici stretli priaznivci športu. Podujatie o 10-tej odštartoval náš olympijský víťaz v chôdzi na 50km a aktuálne riaditeľ Vojenského športového centra Banská Bystrica, Matej Tóth.

Na štart sa vypravilo po skupinkách takmer 30 účastníkov na trať dlhú 16km. Cieľom bolo pešo, alebo zrýchleným krokom, obísť Banskú Bystricu v jej užšom intraviláne a pokúsiť sa v časovom limite do 3 hodín, prejsť celkom 16 km. Okruh zahŕňal okrem starého mesta aj jeho najväčšie sídliskové časti, ako Majer, Rudlová – Sásová, Podlavice, Fončorda. Na trať sa vybrala aj rodinka s kočíkom a všetky vekové kategórie. Cestou sa mohli zastaviť na občerstvovacej stanici na 11 kilometri.

Do cieľa prišiel ako prvý Jakub Forgács s časom 1:27.30.

Deti si počas podujatia mohli  prejsť detské trasy 400m, alebo 800m  v parku pod Pamätníkom SNP.  Zapojili sa rodičia, starí rodičia, išlo sa v kočíkoch, na kolobežkách. V cieli dostal každý odmenu vo forme hodnotnej knihy od vydavateľstva CBS. Celé podujatie nieslo akýsi patriotický kontext, v zmysle: Cez srdce Slovenska, k srdcu človeka!

Výťažok podujatia  v plnej výške pôjde na podporu zdravotne znevýhodnených ľudí občianskeho združenia SPOSA BB –  spoločnosť na pomoc ľudí s autizmom. Ak sa Vám nedalo prísť Zbierka pre Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom SPOSA BB ešte stále nekončí a tí, ktorí by ste ešte dodatočne chceli podporiť  myšlienku (do 23.11.2023, v rámci programu Ars Poetica Neosoliensis – kedy bude celková suma odovzdaná predstaviteľom OZ SPOSA BB), môžete stále ľubovoľnou sumou prispieť na účet: Nadácia Eriky Karovej – SK41 0900 0000 0051 6264 0644 pozn. SPOSA

Ambasátorom podujatia bol banskobystrický básnik Miroslav Kapusta. Hlavným organizátorom podujatia bolo občianske združenie Pod krídlami anjelov v spolupráci s Nadáciou Eriky Karovej i športovým klubom BCF Dukla BB.

Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom SPOSA BB

Nie sme neznámi. Naša organizácia je tu už od 2001, kedy ju založili rodičia detí s autizmom na čele s PaeDr. Martinom Golemom. SPOSA BB bola pri vytvorení prvej triedy pre deti s autizmom na ŠZŠ na Ďumbierskej ulici v Banskej Bystrici, aj pri vytvorení ďalšej triedy pre deti s viacnásobnými pridruženými diagnózami k autizmu a praktickej školy na spomenutej škole, s ktorou dodnes spolupracujeme.

V roku 2018 sa našej organizácii podarilo nájsť nové priestory na aktivity a činnosti rozvíjajúce schopnosti a zručnosti osôb nielen s autizmom. Naša organizácia sprostredkúva terapie ako napríklad canisterapiu, muzikoterapiu, ergoterapiu, psychoterapiu, masáže a iné. Do dnešných dní sme našimi aktivitami dokázali pomôcť nemalému množstvu ľudí a veríme že v tom budeme úspešne pokračovať aj naďalej. 

 

 Pod krídlami anjelov, foto: Erika Karová

Pozri tiež

Mestskí lesníci zasadia tento rok vyše 52-tisíc nových stromčekov

Lesy okolo Banskej Bystrice sú veľkou zásobárňou pitnej vody, nielen pre mesto, ale aj pre …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *