Foto: Biatlonmánia v Banskej Bystrici

V piatok (1. apríla)  sa mohli  Banskobystričania zapojiť do biatlonmánie  v Europa Shopping Center. Čakal ich už  3. ročník pretekov žiakov základných škôl a verejnosti na slideboardoch so streľbou z laserových pušiek pod názvom BiathonMania Shoot and Run.  Dokonca za asistencie slovenských reprezentantov, strieborných medailistov a medailistiek z nedávnych ME v biatlone Paulíny Fialkovej, Mateja Kazára a Janky Gerekovej.

V doobedňajších  hodinách  si zmerali sily žiaci základných škôl z Banskej Bystrice. Súťažilo sa  v 4 kategóriách (I. stupeň a II. stupeň chlapci a dievčatá). Medzi najúspešnejšie základné školy patrili ZŠ Radvaň a ZŠ SSV Skuteckého.

Verejnosť sa mohla zapojiť v poobedňajších hodinách až do večera.  Nechýbala ani autogramiáda biatlonových  reprezentantov SR , ktorí  okrem úsmevu rozdávali aj svoje podpiskarty. Nechýbala ani dvojnásobná olympijská víťazka Anastázia Kuzminová.

Podujatie pre deti a dospelých pripravili BiathlonMania a Vojenské športové centrum Dukla Banská Bystrica. Deti  si najskôr vyskúšali bežecké trenažéry, aby vzápätí pokračovali príjemným doplnkom formou laserovej streľby.   Atrakcia ktorá ponúkla ťažkú ale krásnu náročnosť biatlonu pre deti a dospelých.

Výsledky Biathlon Mania Shoot & Run

Kategória chlapci 1. stupeň:

 1. Michal Kmeť, ZŠ Radvaň
 2. Andrej Weber, SSV Skuteckého
 3. Patrik Kmeť, ZŠ Radvaň

Kategória dievčatá 1. stupeň:

 1. Tatiana Penová, ZŠ SSV Skuteckého
 2. Ema Martiníková, ZŠ Radvaň
 3. Emma Vajdová, ZŠ Jána Bakossa

Kategória chlapci 2. stupeň

 1. Adam Somora, ZŠ Spojová
 2. Richard Lorenc, ZŠ SSV Skuteckého
 3. Michal Duda, ZŠ Radvaň

Kategória dievčatá 2. stupeň:

 1. Vivien Malovcová, ZŠ SNP
 2. Sofia Holotňáková, ZŠ Mládežnícka
 3. Tea Mažáryová, ZŠ SSV Skuteckého
ek, výsledky: Mgr. Dušan Šimočko, foto: ek

 

Pozri tiež

Europa SC informuje návštevníkov o režime počas núdzového stavu

Najväčšie banskobystrické nákupné a voľnočasové centrum Europa SC upozorňuje na aktuálne platné pravidlá spojené s návštevou centra. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *