Foto: Deň otvorených dverí na Dukle

Vojenské športové centrum DUKLA Banská Bystrica opäť po roku prezentovalo svoje športy vo veľkom počte a na vlastnej pôde, tentokrát najmä pred žiakmi banskobystrických materských, základných a stredných škôl.
Podujatie sa konalo v rámci každoročného Olympijského dňa, s ktorým je spojený Olympijský beh organizovaný Olympijským klubom Banská Bystrica. Návštevníci si odbehli olympijský beh a vyskúšali si množstvo športových aktivít či už zo športov, ktoré zastrešuje VŠC DUKLA, alebo aj z iných banskobystrických klubov.
Hneď v úvode odštartovali olympijský beh najmenších účastníkov naši úspešní reprezentanti Anastasia Kuzmina a Matej Tóth. Po štarte sa konala aj autogramiáda oboch športovcov, kde poskytli množstvo podpisov a absolvovali množstvo fotení.
Z portfólia športov VŠC DUKLA Banská Bystrica si záujemcovia mohli vyskúšať napríklad aj thajský box a kickbox, ktorým ich previedla Majsterka Európy Monika Chochlíková v spolupráci so Slovenskou Muay-Thai Asociáciou, taktiež vrh guľou, karate a judo, kde sa žiakom venovali naši tréneri aj so športovcami, vzpieranie, ktorého správnu techniku vysvetľoval náš reprezentant Peter Poláček, biatlon (streľbu formou laserových pušiek) a naši strelci im ukázali skutočné súťažné pištole a pušky.
Okrem športových aktivít sa predviedli aj príslušníci Vojenskej polície z Odboru krízového manažmentu výcviku a kynológie Vlkanová – Hronsek so svojimi štvornohými kolegami, s ktorými zaujali ukážkami policajnej kynológie (ukážka poslušnosti a ukážka zneškodnenia útoku/útočníka). Stredoškolákov tiež zaujala prezentácia Regrutačnej skupiny Banská Bystrica o štátnej službe.
Medzi ďalšími pestrými aktivitami boli aj niektoré netradičné športy ako bubble football, foot darts, kin-ball, disk golf, ako aj jumping na trampolínach.
Spoluorganizátormi podujatia boli Olympijský klub Banská Bystrica, Mesto Banská Bystrica, BBSK, Centrum voľného času Junior BB, Športové gymnázium BB.
VŠC Dukla BB, foto: ek

 

Pozri tiež

Úspechy VŠC Dukla Banská Bystrica v novom roku tešia Slovákov

Nový rok 2019 otvorila víťazne v paralelnom slalome v nórskom Osle zjazdová lyžiarka VŠC Dukla Banská Bystrica …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *