Foto: HC’05 iClinic B. Bystrica – MHk L. Mikuláš 6:1

Barani potvrdili svoje ambície v boji o čelo tabuľky a poradili si s Liptovským Mikulášom.

Už v 5. min sa pobral z bránky Liptákov na striedačku Durný a nahradil ho Križan, pretože dva góly boli na neho priveľa. Začiatok zápasu hosťom vôbec nevyšiel, najskôr inkasovali v 5. min v oslabení po pohotovej strele Kafku a o 20 sekúnd neskôr z medzikružia pridal ďalší gól Andrisík. Domáci potvrdzovali vysokú rolu favorita každým okamihom a mohli vyhrávať aj vyšším rozdielom. Už v 1. min sa pretlačil do nájazdu Surový, v 10. min Ďatelinka a onedlho Tamáši taktiež spálili šance, až naskočila na svetelnom ukazovateli 15. min a Kafka skóre predsa len zvýšil, keď bol pri strele rýchlejší ako Križan v bránke pri premiestení. Hosťom hrozilo, že odídu spod Urpína s debaklom, v 1. tretine boli úplne neškodní a príležitosť Uhríka v 17. min bola skôr výkrikom do tmy.

V druhej tretine sa u „baranov“ prejavila spokojnosť s vývinom zápasu viac, ako bolo zdravé. Z nepremenených šancí si veľkú hlavu nerobili, v 23. min nezakončil presnejšie Zigo učebnicovú spoluprácu s Kafkom, pred Križanom stroskotal aj Ťavoda. Liptáci sa nevzdávali a viac sa objavovali v šanciach. Ich gólu 48 sekúnd pred druhou prestávkou predchádzali sľubné možnosti Lištiaka, Uhríka, Cibáka, v presilovke Krišku. Brankára Lawsona napokon prekonal Vybíral, keď tečoval strelu Šišku od modrej a vykresal nádej na zvrat.
V tretej tretine si domáci asi povedali, že najlepšia obrana je útok a svojho súpera zatlačili hlboko do defenzívy. V 42. Bortňák v rozhodujúcom momente pred bránkou netrafil puk, o minútu neskôr spálili tutovky Ďatelinka a Kafka, až Ďatelinka úplne sám pred bránkou pridal v 44. min upokojujúci gól. Tabuľkový líder si už jasnú situáciu na ľade ustrážil, Liptákom uštedril vo vzájomných zápasoch piatu prehru v sezóne, a to ešte mohol výsledok prikrášliť v 48. min Surový, neskôr Kafka, Hickmott, so žŕdkou Andrisík. Dvojgólovým strelcom sa popri Kafkovi stal v 54. min Ďatelinka, o šiesty gól sa zblízka postaral v 56. min Bortňák a Liptáci sa museli zmieriť s trpkou prehrou.

HC’05 iClinic B. Bystrica – MHk L. Mikuláš 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Góly: 5. Kafka (Maione, Zigo), 5. Andrisík (Tamáši, Mihálik), 15. Kafka (Zigo, Andrisík), 44. Ďatelinka (Truchno), 54. Ďatelinka (Belluš), 56. Bortňák (Lamper, Matoušek) – 40. Vybíral (Šiška, Cibák). Rozhodcovia: Müllner, J. Konc – Kollár, Holienka, vylúčení: 1:1, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, zmeny: 5. Križan za Durného (Mikuláš), 2225 divákov.

tasr, foto: mp, tasr

Pozri tiež

Hokejoví brankári aj na Honte

Viete čo majú spoločné Jiří Crha, Vladimír Dzurilla, Ján Filc, Denis Godla, Dominik Hašek, Jaroslav …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *