FOTO: Marathon BB Tour pokračovala Nemčianskym behom

V poradí piatym podujatím pokračovala séria Marathon BB Tour 2015 v nedeľu 24. mája 2015 v kopcoch pod Panským dielom. Až 599 pretekárov sa zúčastnilo 3. ročníka Nemčianskeho behu.

Na bežcov čakali dve trate s dĺžkou 3,5 a 9,7 kilometra. Na kratšiu z nich sa vydalo celkovo 136 mužov a žien a absolútnym víťazom sa stal Šimon Wahlandt z W-teamu s časom 0:12:59. S 15-sekundovou stratou dobehol druhý Ján Snopko (Sebechleby) a tretiu priečku obsadil Daniel Očenáš z Raja Banská Bystrica. Najlepšou ženou na 3,5-kilometrovej trati bola Zuzana Knošková (meteo.sk) s časom 0:17:34 pred Rebeccou Rohárovou z TRIAN UMB Banská Bystrica a treťou Zuzanou Longauerovou (Klub biatlonu Predajná).

Na 9,7-kilometrovej trati dominoval spomedzi 349 pretekárov Dušan Krajčovič z VŠC Dukla Banská Bystrica s výborným časom 0:38:17. Druhú priečku obsadil Robert Valiček (Obal servis Košice) a tretí dobehol Zdenko Koleda z MK Rajec. Najlepšou ženou na dlhšej trati sa stala s časom 0:44:39 Lucia Kovalančíková (ŠK HADVEO Banská Bystrica pred ďalšími Banskobystričankami Alenou Slanou a Terezou Fehérovou.

Tento rok priniesol aj jednu novinku a to beh Nemčanov, do ktorého sa prihlásilo 39 obyvateľov obce a behu chrústov sa zúčastnilo 75 najmenších bežcov.

Ďalšie podujatie série Marathon BB Tour 2015 nás čaká už o tri týždne. Vo štvrtok 18. júna o 17. hodine odštartuje na atletickom štadióne VŠC Dukla Banská Bystrica na Štiavničkách Banskobystrická bežecká 24hodinovka Celé doobedie v piatok 19.6.2015 bude patriť deťom všetkých základných a materských škôl v Banskej Bystrici, aby sa aj oni stali na chvíľu naozajstným atlétom na naozajstnom atletickom štadióne. Celú túto detskú športovú fiestu pripraví a zabezpečuje o.z. Marathon BB Team, v spolupráci s VŠC Dukla Banská Bystrica, ktoré pre deti pripraví už tradičný Deň otvorených dverí.

 (pef)

Pozri tiež

FOTO: Deň obce Nemce – guláš, folklór, Očovskí bačovia, či beh pod Panským dielom

V obci Nemce si posledné roky vždy koncom mája pripomínajú deň obce a inak tomu nebolo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *