Foto: Mesto pod Urpínom roztancovali tanečníci z celého sveta

Medzinárodný hudobno-tanečný festival The Legits Blast 2016, ktorý sa konal  v Banskej Bystrici roztancoval tanečníkov z celého sveta. Projekt Youth is the Future (Mládež je budúcnosť), ktorý bol jeho súčasťou spojil nádejné tanečné talenty z krajín V4.

Ako prezradili organizátori, program zostavili z tanečných, grafity a DJ workshopov, diskusií, battlov a aktivít s umelcami. Workshopy viedli známi tanečníci z Čiech, Maďarska, Poľska a za slovenskú tanečnú scénu sa ako mentor pred mladé talenty postavil tanečník Laci Strike.

„Už niekoľko rokov sme hľadali cestu, ako osloviť aj inú cieľovú skupinu než dospelých tanečníkov a verejnosť. Cieľom projektu bolo spojiť deti a mladých prostredníctvom tanca, hudby, hip hopu, ponúknuť im skutočné vzdelanie o hiphopovej kultúre. Naším zámerom je, aby sa z Youth is the Future stala tradícia a aby jednotlivé národy – slovenský, český, poľský a maďarský cítili jednotnosť nielen na takýchto projektoch, ale aj v bežnom živote v zahraničí,“

priblížil Miro Križan, ktorý spolu s Martinom Gilianom stojí za organizáciou festivalu The Legits Blast 2016.

„Tanečných battlov sa zúčastnilo 334 bboys, 112 bgirls a 203 dvojíc zo 71 krajín sveta. Súčasťou programu bol free workshop štýlu New Style Hustle pre verejnosť, ktorý sa tešil veľkej priazni a návštevnosti,“

informovala za organizátorov Romana Dorotovičová.

V sobotu podvečer sa konalo Finálove tanečných súbojov  a akcia vyvrcholila večerným koncertom, na ktorom vystúpili Boy Wonder, Moja Reč, Strapo & DJ Spinhandz, Majk Spirit, SOL, The Beatnuts.  Tanečnú noc uzavrela afterpárty.
V nedeľu (31.7.) si v banskobystrickej Europe mohli nadšenci hip-hopu pozrieť  exhibíciu tanečníkov z celého sveta.

ek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *