Foto: Na benefičnom hokeji plnom zábavy sa podarilo vyzbierať takmer 3.000 eur

Zápas hviezd proti žiakom ZŠ Golianova bol tento rok mimoriadne veselý.

Vo štvrtok 24. novembra sa proti sebe postavili žiaci deviateho ročníka ZŠ Golianova proti skúsenému OLD STARS TEAM. Hoci tie skutočné hokejové hviezdy tento rok zastupoval iba Vladimír Országh, ktorý bol zároveň kapitánom, nič to neubralo na kvalite tímu. A hoci nebolo dôležité kto zvíťazí, oba celky bojovali až do poslednej minúty. Bojovali, ale zároveň všetkých divákov zabávali. Hralo sa totiž aj s golfovými palicami, či hokejkami naopak, no a ostatné si pozrite vo fotogalérii.

V OLD STARS TEAM-e nechýbali zástupcovia organizátorov, či už za Mesto Banská Bystrica ale i zo ZŠ Golianova. K organizátorom samozrejme patrí HC´05 iClinic Banská Bystrica a pridala sa MBB a.s., všetkým týmto sa za výdatnej pomoci najmä malých divákov podarilo vytvoriť skvelú atmosféru a keďže ide o benefičný zápas, hlavným cieľom bolo pomôcť zdravotne postihnutým. Takmer 3.000 vyzbieraných eur odovzdali primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko, legendárny hokejista Vladimír Országh a riaditeľ ZŠ Golianova Peter Zlevský. Symbolické šeky s hodnotou 942 eur odovzdali postupne gymnastke Kristíne Vozárovovej, vernému fanúšikovi hokeja Martinovi Čunderlíkovi a sledgehokejistovi Petrovi Štítovi. Všetci traja spomínaní sú síce zdravotne postihnutí, no napriek tomu im nechýba elán do života a chuť užívať si každú chvíľu, zvlášť momenty, ktoré sú jedinečné tak ako tento benefičný zápas získavajúci si veľkú popularitu.

Skvelí boli nielen hokejisti na oboch stranách, ale aj diváci, veselé mažoretky, moderátor Adam Lehocký. Ku koncu zápasu sa strhla nemilosrdná bitka a mladí hokejisti tým starším nič nedarovali. Na primátora boli ale aj dvaja primálo a brankári boli kapitolou samou o sebe. Aby zápas predsa len mal nejakého víťaza, rozhodovalo sa po riadnom hracom čase až v samostatných nájazdoch. Nakoniec sa ako jediný presadil Marek Škamla za tím OLD STARS TEAM, ktorí sa tak tešili z výhry, no tešili sa aj mladé hokejové nádeje, medzi ktorými zahviezdila aj dievčina. Šikovná Júlia Matejková mala na drese kapitánske „C“ a ukázala, že hokej vedia hrať aj baby.

OLD STARS TEAM – 9. ŠHT ZŠ GOLIANOVA 8:7 s.n. (2:2, 3:3, 2:2)

Príjemné zážitky, neopísateľná atmosféra a takmer 3.000 eur pre zdravotne postihnutých. Výborný hokej spojený s dobrou myšlienkou priniesol presne to, kvôli čomu sa podujatie uskutočnilo a treba len veriť, že podobných akcií bude stále viac.

mp

 

Pozri tiež

Foto: Olympijský festival žiakov II. stupňa v Banskej Bystrici

V stredu 31.mája 2017 sa na ZŠ Golianova zišli žiaci – športovci (II.stupeň) zo všetkých …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *