Foto: Pilotný projekt Petržalskej päťky – chodeckých pretekov v atletickej chôdzi úspešne

V sobotu 24. júla 2021 sa uskutočnili chodecké preteky v atletickej chôdzi Petržalská päťka. Pilotný ročník chodeckej Petržalskej päťky pri príležitosti tokijských Hier XXXII. olympiády, ktorý organizovali Kultúrne zariadenia Petržalky a športový klub BCF Dukla Banská Bystrica v spolupráci s VŠC Dukla a SAZ, vyhrali favorizovaní slovenskí reprezentanti, účastníci nedávnych juniorských ME a ME do 23 rokov v Tallinne.
V mužskej súťaži na 5000m triumfoval Patrik Nemčok zo ŠK BCF  Dukla BB časom 23:00 min pred Michalom Dudom (23:11) a Jakubom Bátovským (23:27), zo žien bola najlepšia Ema Hačundová z MŠK Borský Mikuláš (24:16) pred Teréziou Kurucovou (24:50) a Karin Devaldovou (25:21).
V kategórii dorastencov triumfoval na 5000m trati Filip Krestianko a v dorastenkcáh Bibiána Jančová, obaja z ŠK BCF Dukla BBl. Na 2000m trati starších žiakoč zvíťazila Kristína Zámečníková s časom 10:10 (ŠK BCF Dukla BB), pred Tamarou Indriškovou (AK AŠK Slávia Trnava) a Máriou Žiakovou (AK Bojničky).
V kategórii starších žiakov na 2000m zvíťazil Lukáš Rosenbaum s časom 9:09, pred jeho klubovým kolegom Jakubom Mažgútom (10:36), obaja z ŠK BCF Dukla BB.
V kategórii mladších žiakov na 2000m zvíťazil Michal Ivanič s časom 11:21, pred Richardom Zámečníkom a v dievčenskej kategórii zvíťazila Dominika Pernická (ŠK BCF Dukla BB),  vekom najmladšia žiačka s časom 10:16, pred Timeou Indriskovou (AK AŠK Slávia Trnava) a Adrianou Gazarkovou (MŠK Borský Mikuláš).
Na 1000m trati v kategórii najmladších žiakov zvíťazil Tomáš Tkáč a medzi dievčatami sa najviac darilo Nine Lasicovej (MŠK Borský Mikuláš), pred Laurou Ernekovou a Stellou Svitačovou (obe z ŠK BCF Dukla BB). Štvrtá prišla do cieľa Alica Adamcová a štvrtá Eva Nemcová.
V kategórii prípravka na 1000m suverénne prišiel do cieľa Michal Benčík s časom 5:04 pred Matiasom Svitačom a Filipom Benčíkom. Medzi dievčatami zvíťazila Tatiana Tkáčová (ŠK BCF Dukla BB), pred Olíviou Kollárikovou (MŠK Borský Mikuláš) a Emou Závodskou (AK Bojničky).
Hosťom podujatia, ktorých usporiadanie skrslo v hlave známeho chodeckého kouča Juraja Benčíka, bol jeho niekdajší zverenec, olympijský víťaz v chôdzi na 20 km zo Soulu 1988 Jozef Pribilinec.
ek, FOTO: PETER MACKO

Pozri tiež

Ako oceniť DOBRO

Je tomu sedemnásť rokov, kedy sme sa spolu s Vami po prvýkrát pri príležitosti Medzinárodného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *