V piatok večer sa na umelých trávnikoch v Banskej Bystrici odohrala prvá časť zápasov 4. kola súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu. Prinášame vám sumár piatkových stretnutí s fotogalériou zo zápasov Pingoši – TJ Požiarnik Vlkanová, FC Juniperus – Malonas a Atak – Arsenal.

Pingoši s prvou výhrou, Erima „98“ naďalej neporazená

Program 4. kola 2. ligy otvoril v piatok 24. septembra v Jakube duel Pingoši – TJ Požiarnik Vlkanová. Prví menovaní sa ujali vedenia v 9. minúte po góle Vladimíra Močáryho. Požiarnik vzápätí odpovedal zásahom Adriána Šantu. Rozuzlenie na góly chudobného zápasu prišlo až niekoľko minút pred jeho koncom, keď Močáry svojím druhým gólom v zápase rozhodol o tom, že Pingoši po prvýkrát v sezóne vyhrali. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

Následne sa proti sebe v Jakube postavili hráči Jogy Bonito a Sosaurusu, ktorý v tejto sezóne ešte nebodoval. Joga Bonito potvrdila rolu mierneho favorita, keď si v prvom polčase vypracovala dvojgólový náskok, s ktorým napokon zápas aj vyhrala. Na rad prišiel duel Dream Team – Aquadux. V ňom Dream Team proti poslednému tímu tabuľky dominoval a už po prvom polčase viedol 7:1. Za takéhoto stavu sa zápas napokon aj skončil, keďže Aquadux nemohol dohrať duel pre nízky počet hráčov, ktorí boli schopní zasiahnuť v druhom dejstve do zápasu.

Piatkový program 4. kola 2. ligy uzavrelo dramatické stretnutie medzi Erimou „98“ a ŠKP B200. Po tom, čo Erima „98“ otvorila skóre, sa hráčom ŠKP B200 podarilo otočiť stav na 1:2 a následne si prinavrátiť vedenie na 2:3. V samom závere prvého polčasu ale Erima „98“ dvomi gólmi otočila na 4:3. Hráči ŠKP B200 v druhej 25-minútovke doťahovali vedenia súpera, až vyrovnali na 6:6. Záver zápasu ale zvládla lepšie Erima „98“, ktorá napokon zvíťazila 9:7, na čom sa štyrmi gólmi podieľal Roman Demian. Na strane ŠKP B200 strelil taktiež štyri góly Peter Ondrejka.

2. liga – 4. kolo – piatok 24. september – Jakub

• Pingoši – TJ Požiarnik Vlkanová 2:1 (1:1)
  • Góly: V. Močáry 2 – A. Šanta. ŽK: M. Kováč, M. Rajnoha (TJ Požiarnik Vlkanová)
  • Joga Bonito – Sosaurus 5:3 (3:1)
  • Góly: J. Zaťka 2, J. Bílek, P. Šipula, O. Longauer – J. Tenkel 2, J. Chriaštel. ŽK: J. Chriaštel (Sosaurus)
  • Dream Team – Aquadux 7:1 (7:1)
  • Góly: Š. Majer 2, O. Zeleňanský, P. Čiliak, P. Krutý, M. Kmeť, M. Miskuf – L. Mesík. ŽK: R. Cimerman (Dream Team)
  • Erima „98“ – ŠKP B200 9:7 (4:3)
  • Góly: R. Demian 4, M. Šudoma, J. Abrahám, M. Gerö, R. Olejník, M. Vozár – P. Ondrejka 4, R. Čipčala 1, P. Horváth, M. Dirbák. ŽK: R. Demian, V. Ďuroň (Erima „98“)

Borussia porazila po prestrelke PSK

V NIKE aréne na Tajovského sa v piatok odohrali tri stretnutia 4. kola 3. A ligy. V prvom z nich sa Partizánu BB podarilo potvrdiť rolu favorita proti Bande, keď vyhral presvedčivo 3:8 a naďalej má tak na konte plný počet bodov. V nasledujúcom zápase Starí páni ešte v prvom polčase držali krok s Ateerayom, keď po 25 minútach platil stav 2:2. Po zmene strán sa už ale viac darilo Ateerayu, ktorý si v 4. kole pripísal tretiu výhru.

Piatkový program 4. kola 3. A ligy uzavrel dramatický súboj Borussie s PSK. Do vedenia išla ako prvá Borussia, na čo tím PSK odpovedal otočením výsledku. PSK sa po vyrovnávajúcom góle súpera dostalo do vedenia opäť, no Borussia dokázala do prestávky vyrovnať na 3:3. V druhom polčase sa Borussia dostala dvakrát do vedenia a PSK dvakrát vyrovnalo. Za stavu 5:5 sa Borusii podarilo odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov, čo napokon rozhodlo, keďže hráči PSK v závere zápasu už len korigovali na konečných 7:6.

Arsenal je naďalej stopercentný, Juniperus nestačil na Malonas

V Tami aréne na Tatranskej sa v piatok odohrali štyri zápasy 4. kola 3. B ligy. V prvom z nich sa tímu Malonas podarilo zaskočiť tabuľkovo vyššie postavený Juniperus. Ten ešte odpovedal na úvodný zásah súpera, no mužstvo Malonas si vypracovalo do prestávky trojgólový náskok, ktorý ešte v druhom dejstve navýšilo a viedlo 2:9. Juniperus v závere zápasu už len zmiernil prehru. Z tohto zápasu vám prinášame aj fotogalériu.

Následne prišiel na rad šláger 4. kola 3. B ligy, v ktorom sa vedenia ujal Arsenal. Atak ale tromi gólmi v krátkom slede otočil stav na 3:1 a zdalo sa, že bodová stopercentnosť Arsenalu je ohrozená. Arsenal však prevzal opraty zápasu do svojich rúk, keď ešte do prestávky otočil na 3:4 a v druhom polčase už nedal súperovi šancu na bodový zisk. Z tohto duelu vám prinášame aj niekoľko fotografií.

Vo zvyšných dvoch piatkových zápasov 3. B ligy si Viking Stavanger proti Salve pripísal prvú výhru v sezóne a v dueli Ortotech – Amatéri sa zrodila vzácna remíza.

3. B liga – 4. kolo – piatok 24. september – Tatranská

• FC Juniperus – Malonas 5:10 (1:4)
  • Góly: V. Túry 3, J. Klačan 2 – H. Lehotský 3, I. Bernát 2, V. Zelník, J. Lupták, L. Bezuch, N. Gura, J. Murin
  • Atak – Arsenal FC 4:9 (3:4)
  • Góly: R. Oravec 2, J. Kolivoška, P. Dobrík – Mat. Dušička 2, M. Chaban 2, M. Mesík 2, P. Vikarský, T. Bartošík, R. Latta
  • FC Salve – Viking Stavanger 2:4 (1:2)
  • Góly: M. Dien, J. Košťál – L. Janek, S. Bálint, J. Kovalčík, S. Drahoň. ŽK: M. Muransky, P. Časnocha (FC Salve)
  • FC Ortotech – FK Amatéri 5:5 (3:3)
  • Góly: O. Ďurta 3, P. Potančok, P. Konder – M. Holécy 2, L. Jeziorski, M. Porubský, M. Pilát. ŽK: M. Holécy (FK Amatéri)
Banskobystrický zväz malého futbalu, foto : Amália Boháčiková, Ivan Golembiovský