FOTO: Review 4. kola – piatok 24. september

V piatok večer sa na umelých trávnikoch v Banskej Bystrici odohrala prvá časť zápasov 4. kola súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu. Prinášame vám sumár piatkových stretnutí s fotogalériou zo zápasov Pingoši – TJ Požiarnik Vlkanová, FC Juniperus – Malonas a Atak – Arsenal.

Pingoši s prvou výhrou, Erima „98“ naďalej neporazená

Program 4. kola 2. ligy otvoril v piatok 24. septembra v Jakube duel Pingoši – TJ Požiarnik Vlkanová. Prví menovaní sa ujali vedenia v 9. minúte po góle Vladimíra Močáryho. Požiarnik vzápätí odpovedal zásahom Adriána Šantu. Rozuzlenie na góly chudobného zápasu prišlo až niekoľko minút pred jeho koncom, keď Močáry svojím druhým gólom v zápase rozhodol o tom, že Pingoši po prvýkrát v sezóne vyhrali. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

Následne sa proti sebe v Jakube postavili hráči Jogy Bonito a Sosaurusu, ktorý v tejto sezóne ešte nebodoval. Joga Bonito potvrdila rolu mierneho favorita, keď si v prvom polčase vypracovala dvojgólový náskok, s ktorým napokon zápas aj vyhrala. Na rad prišiel duel Dream Team – Aquadux. V ňom Dream Team proti poslednému tímu tabuľky dominoval a už po prvom polčase viedol 7:1. Za takéhoto stavu sa zápas napokon aj skončil, keďže Aquadux nemohol dohrať duel pre nízky počet hráčov, ktorí boli schopní zasiahnuť v druhom dejstve do zápasu.

Piatkový program 4. kola 2. ligy uzavrelo dramatické stretnutie medzi Erimou „98“ a ŠKP B200. Po tom, čo Erima „98“ otvorila skóre, sa hráčom ŠKP B200 podarilo otočiť stav na 1:2 a následne si prinavrátiť vedenie na 2:3. V samom závere prvého polčasu ale Erima „98“ dvomi gólmi otočila na 4:3. Hráči ŠKP B200 v druhej 25-minútovke doťahovali vedenia súpera, až vyrovnali na 6:6. Záver zápasu ale zvládla lepšie Erima „98“, ktorá napokon zvíťazila 9:7, na čom sa štyrmi gólmi podieľal Roman Demian. Na strane ŠKP B200 strelil taktiež štyri góly Peter Ondrejka.

2. liga – 4. kolo – piatok 24. september – Jakub

 • Pingoši – TJ Požiarnik Vlkanová 2:1 (1:1)
 • Góly: V. Močáry 2 – A. Šanta. ŽK: M. Kováč, M. Rajnoha (TJ Požiarnik Vlkanová)
 • Joga Bonito – Sosaurus 5:3 (3:1)
 • Góly: J. Zaťka 2, J. Bílek, P. Šipula, O. Longauer – J. Tenkel 2, J. Chriaštel. ŽK: J. Chriaštel (Sosaurus)
 • Dream Team – Aquadux 7:1 (7:1)
 • Góly: Š. Majer 2, O. Zeleňanský, P. Čiliak, P. Krutý, M. Kmeť, M. Miskuf – L. Mesík. ŽK: R. Cimerman (Dream Team)
 • Erima „98“ – ŠKP B200 9:7 (4:3)
 • Góly: R. Demian 4, M. Šudoma, J. Abrahám, M. Gerö, R. Olejník, M. Vozár – P. Ondrejka 4, R. Čipčala 1, P. Horváth, M. Dirbák. ŽK: R. Demian, V. Ďuroň (Erima „98“)

Borussia porazila po prestrelke PSK

V NIKE aréne na Tajovského sa v piatok odohrali tri stretnutia 4. kola 3. A ligy. V prvom z nich sa Partizánu BB podarilo potvrdiť rolu favorita proti Bande, keď vyhral presvedčivo 3:8 a naďalej má tak na konte plný počet bodov. V nasledujúcom zápase Starí páni ešte v prvom polčase držali krok s Ateerayom, keď po 25 minútach platil stav 2:2. Po zmene strán sa už ale viac darilo Ateerayu, ktorý si v 4. kole pripísal tretiu výhru.

Piatkový program 4. kola 3. A ligy uzavrel dramatický súboj Borussie s PSK. Do vedenia išla ako prvá Borussia, na čo tím PSK odpovedal otočením výsledku. PSK sa po vyrovnávajúcom góle súpera dostalo do vedenia opäť, no Borussia dokázala do prestávky vyrovnať na 3:3. V druhom polčase sa Borussia dostala dvakrát do vedenia a PSK dvakrát vyrovnalo. Za stavu 5:5 sa Borusii podarilo odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov, čo napokon rozhodlo, keďže hráči PSK v závere zápasu už len korigovali na konečných 7:6.

3. A liga – 4. kolo – piatok 24. september – Tajovského

 • FC Banda – Partizán BB 3:8 (1:3)
 • Góly: A. Kazachek 2, Y. Satanovskyi – Mich. Lakomčík 4, L. Koppa 2, J. Hirjavec, S. Pepinovic. ŽK: A. Kazachek, A. Yashkin – F. Hruška
 • Ateeray – Starí páni 9:5 (2:2)
 • Góly: M. Lovás 3, B. Balšianok 2, M. Béreš, T. Gregor, P. Rončak, M. Macko – P. Matúška 2, V. Čaniga 2, M. Huťka
 • Borussia – PSK 7:6 (3:3)
 • Góly: E. Masár 2, R. Terem 2, Ľ. Masár 2, R. Richter – E. Kruppa 3, O. Zrubák, J. Pavlík, A. Bíreš. ŽK: Ľ. Masár – A. Bíreš

Arsenal je naďalej stopercentný, Juniperus nestačil na Malonas

V Tami aréne na Tatranskej sa v piatok odohrali štyri zápasy 4. kola 3. B ligy. V prvom z nich sa tímu Malonas podarilo zaskočiť tabuľkovo vyššie postavený Juniperus. Ten ešte odpovedal na úvodný zásah súpera, no mužstvo Malonas si vypracovalo do prestávky trojgólový náskok, ktorý ešte v druhom dejstve navýšilo a viedlo 2:9. Juniperus v závere zápasu už len zmiernil prehru. Z tohto zápasu vám prinášame aj fotogalériu.

Následne prišiel na rad šláger 4. kola 3. B ligy, v ktorom sa vedenia ujal Arsenal. Atak ale tromi gólmi v krátkom slede otočil stav na 3:1 a zdalo sa, že bodová stopercentnosť Arsenalu je ohrozená. Arsenal však prevzal opraty zápasu do svojich rúk, keď ešte do prestávky otočil na 3:4 a v druhom polčase už nedal súperovi šancu na bodový zisk. Z tohto duelu vám prinášame aj niekoľko fotografií.

Vo zvyšných dvoch piatkových zápasov 3. B ligy si Viking Stavanger proti Salve pripísal prvú výhru v sezóne a v dueli Ortotech – Amatéri sa zrodila vzácna remíza.

3. B liga – 4. kolo – piatok 24. september – Tatranská

 • FC Juniperus – Malonas 5:10 (1:4)
 • Góly: V. Túry 3, J. Klačan 2 – H. Lehotský 3, I. Bernát 2, V. Zelník, J. Lupták, L. Bezuch, N. Gura, J. Murin
 • Atak – Arsenal FC 4:9 (3:4)
 • Góly: R. Oravec 2, J. Kolivoška, P. Dobrík – Mat. Dušička 2, M. Chaban 2, M. Mesík 2, P. Vikarský, T. Bartošík, R. Latta
 • FC Salve – Viking Stavanger 2:4 (1:2)
 • Góly: M. Dien, J. Košťál – L. Janek, S. Bálint, J. Kovalčík, S. Drahoň. ŽK: M. Muransky, P. Časnocha (FC Salve)
 • FC Ortotech – FK Amatéri 5:5 (3:3)
 • Góly: O. Ďurta 3, P. Potančok, P. Konder – M. Holécy 2, L. Jeziorski, M. Porubský, M. Pilát. ŽK: M. Holécy (FK Amatéri)
Banskobystrický zväz malého futbalu, foto : Amália Boháčiková, Ivan Golembiovský

Pozri tiež

Na Technickej univerzite vo Zvolene nájdu študenti nový priestor pre sebarozvoj

Úplne prvý Welcome Hub Banskobystrického kraja včera slávnostne otvorili na Technickej univerzite vo Zvolene. Slúžiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *