Foto: Športová olympiáda seniorov v Banskej Bystrici mala opäť veľký úspech

Napriek upršanému štvrtkovému počasiu si dnes od 8.00 hodiny ráno zmerali sily seniori v rôznych športových disciplínach v areáli ZŠ Golianova. O tom, že sú v dobrej kondícii nás hravo presvedčili a nerobili im problém disciplíny ako beh na 40 metrov, štafetový beh /5 x 50m/, hod kriketovou loptičkou na cieľ, streľba florbalovou hokejkou na bránu, basketbal či kolky. Mali možnosť zapojiť sa aj do nesúťažných disciplín outdoorové posilňovacie stroje, či zapojiť sa do vedomostného kvízu o športe. Podujatie otvoril druhý viceprimátor Martin Turčan a nechýbal ani banskobystrický župan Marian Kotleba, ktorého po otvorení obklopili deťi zo ZŠ Golianova, s ktorými sa zvítal a ochotne porozprával.

Keďže išlo o olympiádu, nechýbala olympijská vlajka a takisto pochodeň, ktorú priniesol Majster sveta Matej Tóth. Skromný atlét olympiádu seniorov aj oficiálne zahájil. Predtým samozrejme nechýbali slávnostné sľuby športovcov a rozhodcov.

Dnes mali seniori v čase od 15,00 – 16,30hod. aj voľný vstup na plaváreň Štiavničky. Tiež si mohli dať zmerať tlak a absolvovať aj ďalšie preventívne vyšetrenia.

Organizátorom podujatia Športová olympiáda pre seniorov bola Občianska rada Za naše Uhlisko v spolupráci s mestom Banská Bystrica.

Podujatie malo veľký úspech a  všetci sa už tešia na ďalšie, budúci rok pôjde o jubilejný 15-ty ročník. Veľká vďaka a radosť z tvárí všetkých zúčastnených je dôvodom, prečo by takýchto akcií malo byť viac. Starší ľudia si nevedeli vynachváliť tento nádherný športový deň.

Pozrite sa aj Vy na svojich známych v našej galérii a nechajte sa inšpirovať pre ďalší rok. Ocenených bolo mnoho, ale víťazmi všetci.

(mp)

 

Pozri tiež

Banskobystrická samospráva rozširuje a modernizuje ponuku sociálnych služieb

Úrovňou poskytovania sociálnych služieb patrí mesto pod Urpínom medzi najlepšie v rámci Slovenska. V nastavenom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *