FOTO: Viac ako stovka parkouristov zo štyroch krajín Európy sa zišla v Banskej Bystrici

Vo štvrtok 2. júna 2015 odštartoval piaty ročník Parkour Meeting Banská Bystrica. Jedná sa o najväčšie stretnutie priaznivcov tejto disciplíny na Slovensku, ktoré organizujú banskobystrickí parkouristi a Slovak Freerun Family.

Pýtate sa čo je parkour?  Je to disciplína francúzskeho pôvodu, ktorej základom je schopnosť dostať sa z jedného bodu do druhého bodu bezpečne, plynule a efektívne s použitím vlastného tela, typicky v urbanistickom prostredí, zdolávajúc prekážky behom, skokom alebo lezením. Pokiaľ vám to stále nie je jasné, podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica 2015 sa koná až do nedele 5. júna na Zimnom štadióne (hala B), ale aj kdekoľvek v meste. My sme sa dnes ráno boli napríklad pozrieť na spoločnú rozcvičku v parku pod Pamätníkom SNP. Tá sa uskutoční aj zajtra od 9. hodiny.

„Dnes aj zajtra popoludní budú na Zimnom štadióne prebiehať workshopy pod vedením talianskych hostí a ďalších skúsených parkouristov zo Slovenska a Českej republiky. Tento rok sme ich pripravili tak, že sa ich môže zúčastniť aj široká verejnosť a vyskúšať si parkourové techniky,“ priblížil pre náš portál organizátor podujatia Jakub Forgács.

Workshopy budú zamerané napríklad na tréning rovnováhy, náročnejšie techniky kotúľov, silový workshop, ale aj špeciálny workshop so zameraním na tréning dievčat. Sobotný program začína opäť o 9. hodine spoločným tréningom v parku pod Pamätníkom SNP a zameraný bude na tzv. prirodzenú metódu a od obeda budú opäť prebiehať workshopy zamerané na rôzne parkourové techniky.

Pozvanie na Parkour Meeting Banská Bystrica prijali aj Fillippo Coen a Emanuele Snider z akadémie Sango Parkour v Miláne, ktorí sa tejto disciplíne venujú už mnoho rokov a medzi účastníkmi sme našli chlapcov a dievčatá z Banskej Bystrice, Bratislavy, Trenčína, Košíc, Ostravy, Brna, ale aj z poľských Katovíc a Krakova.

Niečo málo o tom, čo je parkour, vám prezradí aj naša fotogaléria, ale pokiaľ vás tento článok zaujal, neváhajte zájsť sa pozrieť na toto zaujímavé podujatie naživo.

(pef)

Pozri tiež

Banskobystrickú hudobnú jar vyplní päť koncertov vážnej hudby

Festival klasickej hudby, ktorý patrí medzi najstaršie na Slovensku, napíše v tomto roku už 63. kapitolu. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *