Foto: Krajský turnaj vo floorballe – tri dni plné zážitkov

V meste pod Urpínom sa od 12. do 14. februára uskutočnil jeden z krajských šampionátov najväčšej školskej športovej súťaže floorball SK LIGA.

V Banskej Bystrici sa počas troch turnajových dní vystriedalo 23 florbalových klubov z Banskobystrického kraja.

Začalo to žiakmi ZŠ

V prvý deň turnaju zabojovali medzi sebou tímy základných škôl, kde v družstvách dievčat zvíťazila ZŠ Sv. Dominika Savia Zvolen nad ZŠ Farská Lúka Fiľakovo (4:0 ) a v družstvách chlapcov zvíťazila ZŠ L. Novomeského Lučenec nad ZŠ Farská Lúka Fiľakovo (8:3). Víťazov dekoroval primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

Rimavská Sobota si odniesla „Double“

V stredu v oboch táboroch, v družstvách chlapcov i dievčat, dominovali žiaci Gymnázia I. Kraska z Rimavskej Soboty. Chlapci zdolali vo finále žiakov z Gymnázia v Revúcej (6:1) a dievčatá súperky z Pedagogickej a sociálnej akadémie v Lučenci (6:4). Víťazov dekorovala riaditeľka turnaja a zároveň poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici, Erika Karová.

Bojovnosť majú vojaci v krvi, na ihrisku si nič nedarovali

Vo štvrtok si svoje sily zmeralo aj sedem vojenských útvarov z Martina, Ružomberka, Liptovského Mikuláša, Zemianskych Kostolian či Trenčína. Na Celoslovenské kolo postúpil VÚ 1355 Úrad hlavného lekára OS SR Ružomberok, ktorý zdolal VÚ 8116 Základňa stacionárneho KIS Trenčín a taktiež postúpil VÚ 1115 Základňa nasaditeľných KIS Ružomberok. Víťazov dekoroval náčelník Regrutačnej skupiny Banská Bystrica, kpt. Ing. Mário Stolár, Erika Karová, riaditeľka turnaja a víťazné poháre odovzdala za nadáciu TV JOJ Natália Báreková.

Počas 2 dní si svoje sily zmeralo vyše 220 športovcov, detí základných a stredných škôl, tretí deň „bojovali“ vojaci

Projektu floorball SK LIGA udelili záštitu nielen Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Ministerstvo obrany SR, ale najnovšie aj Slovenský zväz floorballu a jeho myšlienky sú blízke aj Slovenskému olympijskému výboru.

„Teším sa, že sa za aktívnej účasti všetkých, ktorí sa podieľali na tomto projekte, táto skvelá aktivita organizovaná na podporu floorballu na úrovni športovej mládeže základných a stredných škôl ešte viac spropagovala aj v našom meste.

povedala riaditeľka turnaja Erika Karová.

Organizátorom projektu je Nadácia TV JOJ.  Usporiadateľom krajského turnaja v meste pod Urpínom bol ŠK BCF Dukla BB v spolupráci s FbK BCF Dukla BB a  VŠC Dukla BB. Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporou BBSK a podporou Mesta Banská Bystrica.


Tím floorball SK LIGA, ŠK BCF Dukla, foto: mp

 

Pozri tiež

Historický prvý majstrovský titul vo florbale pre Banskú Bystricu

Podarilo sa to družstvu FBK BCF Dukla Banská Bystrica v kategórií mladšie žiačky. Florbalový klub …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *