Foto: Víťazka BBL 2020 upútala aj na EYOF

Víťazka 26. ročníka populárnej Banskobystrickej latky, ktorú v hale na Štiavničkách sledovali stovky fanúšikov a ďalšie tisícky pri televíznych obrazovkách, sa stala mladá žena, ktorá upútala športový svet aj na Európskom olympijskom festivale mládeže.

Len osemnásťročná Ukrajinka Jaroslava Mahučichová prekonala v hale, v ktorej sa bude o sedemnásť mesiacov bojovať v niektorom zo športov na EYOF 2021 o medaily, ako jediná latku vo výške 196 cm a stala sa štvrtou ukrajinskou víťazkou ženskej súťaže. Ukrajinka sa potom pokúšala aj o rovné dva metre, lietala vysoko nad latkou (najmä v treťom pokuse), no potom ju zakaždým strhla.

„Mrzí ma, že som nepreskočila dva metre. Atmosféra bola skvelá, aj kvôli divákom som chcela pokoriť dvojmetrovú hranicu. Verím, že keď sa do Banskej Bystrice vrátim, budem mať lepší deň,“

povedala vicemajsterka sveta z Dauhy 2019 Mahučichová.

Ukrajinka upútala športový svet už v roku 2017. Na Európsky olympijský festival mládeže do Györu prišla ako čerstvá majsterka sveta do 18 rokov z Nairobi, kde ako pätnásťročná prekonala 192 cm a vyhrala s najjasnejším náskokom v histórii šampionátov. V Györi bola rovnako suverénna, súperky sa jej ani zďaleka nepriblížili. Už vtedy sa o nej začalo hovoriť ako o novej hviezde skoku do výšky.

„Do Györu som si prišla len po zlato, nič iné som nechcela získať, po triumfe v Nairobi ani žiaden iný kov neprichádzal do úvahy. Bola to vydarená sezóna,“

zaspomínala si Mahučichová, ktorej pred troma rokmi priamo v dejisku EYOF blahoželal aj šéf Ukrajinského národného výboru a legendárny skokan o žrdi Sergej Bubka.

Budúce hviezdy svetového športu budú môcť na športoviskách v meste vidieť už o sedemnásť mesiacov aj Banskobystričania. V poradí XVI. letný Európsky olympijský festival mládeže sa uskutoční od 25. do 31. júla 2021.

TS Peter Pašuth, OV EYOF 2021, foto: mp

Pozri tiež

Dobrá správa pre všetkých fanúšikov streetart umenia v meste pod Urpínom

Po viac ako dvadsiatich rokoch sa Banská Bystrica dočkala legálnych plôch, určených na tvorbu graffiti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *