Foto: Žiacka chodecká liga pokračovala druhým kolom

Vo štvrtok 10. novembra 2022, sa v popoludňajších hodinách uskutočnilo druhé kolo Žiackej chodeckej ligy. Atletická dráha krytej haly Strednej športovej školy v Banskej Bystrici patrila žiakom a žiačkam základných škôl. Zabojovať o medaile, získať cenné body pre seba a pre školy, ako aj nabrať nové skúsenosti prišlo vyše 70 mladých atlétov. Do II. kola  XVI. ročníka Žiackej chodeckej ligy sa zapojili školy nielen z Banskej Bystrice, Slovenskej Ľupče, ale aj Revúcej i Senca. 

Organizátor podujatia športový klub BCF Dukla BB  evidoval na štarte úvodného II. kola vyše 70 žiakov a žiačok z družstiev základných škôl z Banskej Bystrice, Slovenskej Ľupče, Senca i Revúcej.

„V II. kole býva účasť z pravidla bohatšia, nakoľko pribúdajú deti, ktoré začali trénovať začiatkom školského roka, stihli sa už zoznámiť s technikou chôdze a čakajú na svoje prvé pretekárske skúsenosti,“ povedala predsedníčka ŠK BCF Dukla BB, Erika Karová.

Na štarte sa predstavili žiaci ZŠ ročníka narodenia 2007 a mladších v daných kategóriách a im prislúchajúcich tratiam. Súťažili podľa platných pravidiel Slovenského atletického zväzu. Cenu za najlepší výkon kola si odniesla Lea Mláková, zo ZŠ s MŠ Radvanská, Banská Bystrica.

V kategórii najmladších žiačok zvíťazila na 500 dráhe Lea Mláková, pred Lindou Bartkovou a Lindou Dzurákovou. V kategórii chlapcov zvíťazil Roman Kanjak, pred Matejom Mojžišom a Markom Kudelom.

V kategórii mladších žiačok na 1000m zvíťazila Michaela Ňáčiková, pred Leou a Miou Moravčíkovými, v kategórii chlapcov sa najviac darilo Michalovi Benčíkovi. Druhé miesto si odniesol Matúš Bičan a tretie Kevin Čipčala.

V kategórii žiačok a žiakov (2010-2012) zvíťazila na 1000m dráhe Dominika Pernická, ako druhá prišla do cieľa Laura Erneková a ako tretia Tereza Debnárová. V chlapčenskej kategórii zvíťazil Lukáš Kristián Kara, pred Martinom Krupom.

V najstaršej kategórii na 1000m zvíťazil Šimon Bátovský, pred Samuelom Harmanom a Petra Lopatková, pred Veronikou Červenákovou.

Deti pri športovom zápolení prišli podporiť aj rodičia, starí rodičia, ale aj spolužiaci, kamaráti a fanúšikovia športu.

Medzi rozhodcami nechýbal, ani majster Európy v atletickej chôdzi na 20km, z roku 1990 z juhoslovanského Splitu,  Pavel Blažek, ale aj chodecký mág a najúspešnejší  tréner v histórii slovenskej atletiky, Juraj Benčík. Práve pod jeho krídlami trénujú najmladší atléti z ŠK BCF Dukla BB.

šk bcf dukla bb

Pozri tiež

Na Halových majstrovstvách Slovenska v Banskej Bystrici chodkyňa Pernická 3 sekundy od rekordu starších žiačok

V sobotu 20. januára sa v Banskej Bystrici uskutočnili  Halové majstrovstvá Slovenska v chôdzi staršieho žiactva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *